WYJAZD CZŁONKÓW SPOŁECZNEGO STOWARZYSZENIA NA RZECZ ROZWOJU WSI STOBRAWA, STARE KOLNIE I RYBNA DO NIEMIEC

2.jpeg

   W dniach 23 – 27.06.2011 r. siedmioosobowa grupa członków i sympatyków Społecznego Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Stobrawa, Stare Kolnie i Rybna przebywała z przyjacielską wizytą w partnerskiej gminie Bad Wurzach. Była to już trzecia wizyta członków Stowarzyszenia w ramach współpracy z tamtejszym komitetem ds. partnerstwa międzynarodowego oraz z grupą turystyczną Wanderverein Bad Wurzach.

    Jak zawsze  celem naszego wyjazdu było zwiedzenie „kawałka świata” oraz aktywne spędzenie czasu w miłym towarzystwie. 23.06. (czwartek) jadąc do Bad Wurzach po drodze zwiedziliśmy trzeci już z zamków Ludwiga Bawarskiego. Tym razem był to zamek Linderhof. Piątek  spędziliśmy wspólnie z przyjaciółmi z Wanderverein na rowerowej wyprawie po  miejscowościach  gminy Bad Wurzach oraz na zwiedzaniu  zamku Zeil. W sobotę zwiedzaliśmy miasto Ravensburg oraz Weingarten z piękną bazyliką. Najważniejszym dniem była dla nas niedziela. Był to dzień kolejnej wspólnej wyprawy w Alpy. Dwie pierwsze wyprawy miały miejsce w Alpach Austriackich, tym razem zaproszono nas na wędrówkę po Alpach Niemieckich (Allgäuer Alpen). Wjechaliśmy kolejką linową na szczyt  Nebelhorn na wysokość 2224 m n.p.m. Po krótkiej wspólnej wędrówce  podzieliliśmy się na dwie grupy. Grupa bardziej zaawansowana wędrowała w kierunku szczytu Laufbacher Egg, a druga grupa w kierunku jeziora Seealpsee. Pogoda dopisała, był słoneczny piękny dzień, wędrowaliśmy około 7 godzin  podziwiając przepiękne krajobrazy alpejskie.
Poniedziałek był dniem powrotu do Polski.
 Oprócz programu turystycznego, cztery wieczory spędziliśmy na spotkaniach integracyjnych, spotykając starych znajomych oraz zawierając nowe znajomości. Zaplanowaliśmy wspólnie rewizytę w 2012 roku, w czasie której   mamy wspólnie wędrować po Tatrach.

6.jpeg 5.jpeg 4.jpeg 3.jpeg 1.jpeg

Wróć na początek strony