6.12.2011 podsumowanie projektu Opolska e szkoła - szkołą ku przyszłości


W dniu 6 grudnia 2011 w Opolu odbyła się konferencja zorganizowana przez Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Informatycznego i Politechnicznego w Opolu,  dotycząca projektu „Opolska e szkoła  - szkołą ku przyszłości”.

W ramach projektu, którego beneficjentem jest Województwo Opolskie powstanie portal regionalny eSzkoła, na którym będą dostępne zasoby edukacyjne dla uczniów i nauczycieli umożliwiające kształcenie na odległość. Portal udostępni również aplikacje skierowane do jednostek oświatowych i administracji ułatwiające i przyspieszające wykonywanie codziennej pracy.

W projekcie wzięło udział 111 jednostek oświatowych, w tym Publiczne Gimnazjum w Starych Siołkowicach. W ramach projektu Gmina Popielów na potrzeby tej szkoły otrzymała sprzęt komputerowy (laptopy, projektory multimedialne, urządzenia wielofunkcyjne), dostęp do infrastruktury sieciowej oraz szkoleń. Przy Publicznym Gimnazjum w Starych Siołkowicach będzie uruchomiony kolejny punkt publicznego dostępu do internetu na terenie Gminy Popielów - infokiosk został zamontowany na obiekcie Gminazjum w Starych Siołkowicach.

Wartość zrealizowanego projektu w odniesieniu do Gminy Popielów to kwota 500.000 zł, gdzie 425.000 zł stanowi dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2007 – 2013 „inwestujemy w Twoją przyszłość”.

Wróć na początek strony