18.12.2011 - Spotkanie opłatkowe dla Seniorów - Satre Siołkowice 2011


IMG_6645.jpeg W niedzielne popołudnie 18.12. przybyli do siołkowickiego „Śtantina” ludzie nie byle jacy. Powiada się, że szczególne wydarzenia gromadzą szczególnych ludzi. W atmosferze oczekiwania na  święto narodzenia Boga-człowieka, spotkali się najbardziej doświadczeni mieszkańcy siołkowickiej parafii - seniorzy.  
     Tradycyjnie zaproszeni zostali mieszkańcy powyżej 65 roku życia, aby przy świątecznym stole spotkać się i stworzyć wielką wspólnotę. Aby przy świątecznym posiłku, z opłatkiem, przekazać sobie świąteczne przesłanie – życzliwość, szacunek i radość  -  gesty tak bardzo dziś potrzebne w codziennym życiu. Ponad 140 osób, wraz z przedstawicielami gminnych władz,  długo świętowało to tradycyjne wydarzenie. Oprawę muzyczną zapewniły zespoły: „Sprzedawcy marzeń”, „Heimatmelodie”, „Siołkowiczanki” i „Amigos”.
        Spotkania opłatkowe związane są mocno z tradycją świąteczną – tak jak choinka, stajenka, wigilijna wieczerza i msza o północy. Powinny budzić w nas wszystkich zupełnie podstawowe odruchy. Aby widząc śnieg i czując mróz nie narzekać np. na odśnieżanie, albo śliskie jezdnie, tylko pomyśleć, że komuś może być trudniej i bardziej zimno niż nam. Tego, czego nauczymy się w tej podniosłej, świątecznej atmosferze, z tego będziemy mogli czerpać przez cały rok. Oby tej ludzkiej życzliwości starczyło nam wszystkim na każdy dzień nowego roku i całego naszego życia.
    Siołkowickie „Spotkanie opłatkowe dla seniorów” od kilkunastu lat wpisuje się w dobroczynność miejscowych przedsiębiorców. To dzięki ich hojności udaje się je zorganizować.

IMG_6597.jpeg IMG_6605.jpeg IMG_6606.jpeg IMG_6619.jpeg

IMG_6621.jpeg IMG_6632.jpeg IMG_6635.jpeg IMG_6636.jpeg

IMG_6647.jpeg 

Artur Wilpert

Wróć na początek strony