09.03.2012 45 - lecie Kółka Rolniczego w PopielowieIMG_4036-800.jpeg  W dniu 9 marca 2012r odbyło się walne zgromadzenie członków Kółka Rolniczego w Popielowie, na którym obchodzono 45  - lecie powstania tej organizacji rolniczej.
  Kółko Rolnicze w Popielowie powstało 15 sierpnia 1966r, a 12 października 1966r rozpoczęło prowadzenie działalności gospodarczej. W tym czasie Kółko Rolnicze w Popielowie zrzeszało 106 członków i świadczyło usługi dla 844 gospodarstw rolnych w Popielowie, Lubieniach i Kolonii Popielowskiej. W roku 2011 członkami Kółka Rolniczego w Popielowie było 52 osób.

Na piątkowej uroczystości Prezes Opolskiego Związku Rolników z Organizacji Rolniczych Danuta Bajak wręczyła pamiątkowe statuetki najbardziej zasłużonym działaczom Kółka.
Wyróżnienia otrzymali : Alicja Tarnowska, Józef Jeziorek, Antonii Firlejczyk, Józef Kańszczyk, Jerzy Kuczera.

IMG_4042-800.jpeg Pamiątkowy puchar otrzymał Zarząd reprezentowany przez Pawła Wilczka, Gerarda Kiliana i Tadeusza Szpajchra.

List gratulacyjny Wójta Gminy Popielów skierowany  do byłych i obecnych pracowników Kółka Rolniczego odczytała Sekretarz Gminy  Ilona Lenart.

W uroczystości 45 - lecia Kółka Rolniczego w Popielowie wzięli również udział przedstawiciele Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Łosiowie.

W trakcie spotkania zaprezentowane zostało sprawozdanie z działalności Zarządu i Komisji Rewizyjnej, po czym zgromadzeni członkowie podjęli uchwałę w sprawie udzielenia absolutorium za działalność w 2011r.

Życzymy wszystkim  członkom  Kółka Rolniczego w Popielowie dalszych sukcesów, zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym.

Urząd Gminy w Popielowie

Wróć na początek strony