Zagospodarowanie terenu centrum wsi Stare Siołkowice - najlepszą przestrzenią publiczną województwa opolskiego.

3 po realizacji projektu-800.jpeg

Projekt  pn. „Zagospodarowanie terenu centrum wsi Stare Siołkowice” zrealizowany i zgłoszony do konkursu przez gminę Popielów, zdobył tytuł „NAJLEPSZEJ PRZESTRZENI PUBLICZNEJ WOJEWÓDZTWA OPOLSKIEGO 2011”

Przedsięwzięcie zostało nagrodzone za zrealizowanie projektu zagospodarowania wsi wpisującego się w tradycję i historię miejscowości w przemyślany i konsekwentny sposób. Bardzo dobre wykonanie umiejętnie harmonizuje z już istniejącym, zadbanym otoczeniem tworząc atrakcyjne miejsca spotkań i wypoczynku, a kompleksowe zagospodarowanie wnętrza urbanistycznego doskonale eksponuje i scala całość kompozycyjną centrum wsi. Jak podkreślają członkowie komisji konkursowej, „przedsięwzięcie zostało wykonane z dużą kulturą, z użyciem subtelnych środków wyrazu zarówno w małej architekturze, jak i zieleni.” Na uwagę zasługuje także fakt, że społeczność lokalna dba, by ta przestrzeń rzeczywiście była wizytówką wsi.

Uroczystość rozdania nagród laureatom konkursu "NAJLEPSZA PRZESTRZEŃ PUBLICZNA WOJEWÓDZTWA OPOLSKIEGO 2011" odbędzie się w dniu 25 listopada 2011 r. o godz. 11.00 w sali posiedzeń Sejmiku Województwa Opolskiego na Ostrówku.

1 po zrealizowaniu projektu-800.jpeg 2 po realizacji projektu-800.jpeg 4 po realizacji projektu-800.jpeg 5 po realizacji projektu-800.jpeg

6 po realizacji projektu-800.jpeg 7 po realizacji projektu-800.jpeg 8 po realizacji projektu-800.jpeg

Wróć na początek strony