12.04.2012 Wizyta gości z czeskiej gminy Senov u Noveho Jicina

 

W dniu 12.04.2012 Gminę Popielów odwiedzili goście z zaprzyjaźnionej, czeskiej gminy Senov u Noveho Jicina. Nasza współpraca zaczęła się 3 lata temu, kiedy to zrodził się pomysł zorganizowania wymiany dzieci w ramach projektu „Poznajmy się – biwak integracyjny dla dzieci szkół podstawowych”. Dzieci z gminy Senov u Noveho Jicina przyjechały do nas w 2010 i 2011 roku aby wspólnie z dziećmi ze szkół podstawowych w Popielowie, Karłowicach i Starych Siołkowicach wziąć udział w wycieczkach, zajęciach sportowych i rekreacyjnych.
Również w tym roku planowany jest przyjazd dzieci z Republiki Czeskiej do Gminy Popielów  i był to główny temat odbywającego się spotkania.

Starosta Gminy Senov u Noveho Jicina pan Vojtech Hyvnar zadeklarował chęć dalszej współpracy i rozwijania kontaktów w obszarach : edukacja, kultura, sport oraz wymiana doświadczeń samorządowych.


IMG_4060-800.jpeg  IMG_4062-800.jpeg  IMG_4078-800.jpeg

czeska delegacja zwiedziła Publiczną Szkołę Podstawową w Popielowie,  stadion sportowy w miejscowości Rybna oraz budowę hali gimnastycznej wraz z kompleksem boisk przy Publicznej Szkole Podstawowej w Karłowicach

Wróć na początek strony