Gimnazjaliści ze Starych Siołkowic wśród finalistów walczących o nowe oświetlenie dla szkół z województwa!

logo jasna szkola-160.jpeg

 Uczniowie Publicznego Gimnazjum w Starych Siołkowicach przeszli do finału ogólnopolskiego projektu edukacyjno-sportowego „Jasna szkoła – prosta sprawa!”. Młodzież będzie walczyć w turnieju piłkarskim o nagrodę główną konkursu, którą jest nowoczesne oświetlenie sal lekcyjnych. Rozgrywki sportowe odbędą się 17 i 18 maja w Warszawie pod okiem byłego reprezentanta Polski w piłce nożnej - Mirosława Szymkowiaka.

Projekt uzyskał honorowy patronat  Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.


Do finału konkursu „Jasna szkoła – prosta sprawa!”, awansowało 16 szkół, które w  swoich województwach zdobyły najwięcej punktów w pierwszym etapie projektu. Uczniowie ze zgłoszonych szkół –  124 gimnazjów ze 110 miejscowości w Polsce – wykonywali zadania
w ramach konkursu wiedzy na temat zrównoważonego rozwoju (ekologia, profilaktyka zdrowotna, sposoby oszczędzania energii, zasady higieny, właściwa dieta i nawyki żywnościowe) oraz wypełniły internetowy test wiedzy.
Finał projektu „Jasna szkoła – prosta sprawa!” to turniej piłkarski, który zostanie rozegrany miedzy 17 i 18 maja 2012 r. na stadionie Pepsi Arena w Warszawie, jednym
z najnowocześniejszych obiektów sportowych w Polsce. Zawodnicy 16 drużyn, które znalazły się w drugim etapie, będą walczyli o nagrody w postaci wymiany oświetlenia dla ich szkoły oraz dla szkół, które w danym województwie zajęły kolejne miejsca w pierwszym etapie konkursu. Przykładowo, dzięki wygranej w turnieju piłkarskim, 8 szkół z tego samego województwa, które zajęły kolejne miejsca w konkursie wiedzy również zyska możliwość wymiany oświetlenia na to, ufundowane przez firmę Philips.
 

Wróć na początek strony