Jubileusz 25 lecia pracy artystycznej zespołu „Siołkowiczanki”


IMG_4143-800.jpeg DSCF0015-800.jpeg
  21 kwietnia w Restauracji Stantin  odbył się Jubileusz 25-lecia zespołu folklorystycznego ”Siołkowiczanki ”.
W uroczystości uczestniczyło wiele osobistości z województwa, powiatu oraz terenu naszej gminy.
Z okazji pięknego jubileuszu 25-lecia pracy artystycznej Zespołowi  Siołkowiczanki  podziękowania za wspaniałą działalność podziękowania złożyli : Wójt Gminy Pan Dionizy Duszyński i Przewodniczący Rady Gminy Pan Jerzy Kupczyk  wręczając  bukiet 25 czerwonych róż  oraz prezent w postaci ufundowania  nowych strojów dla 21 członków zespołu podziękowali za lata pracy i życzyli by była ona dla członków zespołu  źródłem radości, zadowolenia, satysfakcji oraz   przysparzała sympatyków i spotykała się zawsze z życzliwością  i aplauzem.
Wszystkim aktualnym członkom zespołu i ich poprzednikom  złożyli  najserdeczniejsze gratulacje, życzenia pomyślności, zdrowia i szczęścia w życiu osobistym.
V-ce Marszałek Województwa Opolskiego Pani Barbara Kamińska przekazała każdemu z członków listy gratulacyjne w których podziękowała za  folklor i kulturę ludową, świadczącą o naszej tożsamości narodowej. Zespół otrzymał nagrodę  w postaci expresu ciśnieniowego  do kawy .
Gratulacje złożyła  Pani Karolina Rybak-Pełnomocnik Wojewody Opolskiego, Profesor  Uniwersytetu Opolskiego Pani Teresa Smolińska  oraz  inni szacowni goście którzy przybyli na uroczystość.   
      Historię zawartą na zdjęciach i zapiski w kronikach oraz  otrzymane nagrody , dyplomy uczestnicy uroczystości mogli podziwiać na zorganizowanej wystawie.
Były występy jubilatów także w reperaturze rapowym i solowym  oraz zespołu „Sprzedawcy Marzeń „
Z ogromnym taktem i  humorem  imprezę   prowadził mistrz ceremonii Artur Wilpert  

DSCF0036.jpeg IMG_4148-800.jpeg IMG_7210.jpeg

Wróć na początek strony