IX Festiwal Muzyki Zabytkowych Parków i Ogrodów im. Carla Marii von Webera

IX Festiwal.jpeg

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w „IX Festiwalu Muzyki Zabytkowych Parków i Ogrodów im. Carla Marii von Webera”, który organizowany jest w dniach 7-9 czerwca 2012 r. w Pokoju.
Dla podkreślenia uniwersalnego i ekumenicznego charakteru muzyki C.M. von Webera oraz innych wspaniałych kompozytorów, koncerty będą odbywać się w zabytkowych kościołach: katolickim
i ewangelickim w miejscowości Pokój.
Celem festiwalu jest zaprezentowanie twórczości wybitnego kompozytora okresu romantyzmu C. M. von Webera, który gościł na terenie Opolszczyzny (w Pokoju skomponował m.in. operę "Wolny Strzelec" - "Freischutz"), zachęcenie społeczeństwa do wysłuchania innych utworów równie wspaniałych kompozytorów, zachowywania i kultywowania tradycji kulturalnej oraz promocja zabytkowego parku w Pokoju.
Lokalizacja Festiwalu nie jest przypadkowa, bowiem w XIX wieku, Pokój był przodującym w regionie centrum życia kulturalno-artystycznego o wysokiej renomie. Mało znany dziś park, który lata swej świetności przeżywał w czasach, gdy ród Württembergów utrzymywał Pokój jako swoją rezydencję, należy do jednych z najwybitniejszych i najwcześniejszych kompozycji parkowych środkowoeuropejskich.
Festiwal jest wspaniałą okazją zwrócenia uwagi na park w Pokoju, który ze względu na walory przyrodnicze i historyczne stanowi ogromną, niedocenianą atrakcję Opolszczyzny, a przede wszystkim wielkie dziedzictwo kulturowe byłych i obecnych mieszkańców Pokoju.

Więcej informacji: www.gminapokoj.pl

PDFProgram_IX_Festiwalu_PL_DE.pdf (1,14MB)

Wróć na początek strony