Polska Cyfrowa Równych Szans

 

  Stowarzyszenie „ Miasta w Internecie” wspólnie z Ministerstwem Administracji i Cyfryzacji realizuje program „Polska Cyfrowa Równych Szans” http://latarnicy.pl – umożliwiający zdobycie wiedzy i podstawowych umiejętności korzystania z Internetu przez osoby z pokolenia 50+, dotąd wykluczonych cyfrowo.
Kluczowym elementem realizacji projektu jest zaangażowanie w jego działania animatorów lokalnych – Latarników Polski Cyfrowej, którzy będą prowadzić zajęcia włączające pokolenie 50+ w cyfrowy świat w swoim lokalnym środowisku.
Każdy z Latarników zostanie przeszkolony i otrzyma wyprawkę (legitymacje, plecak, plakaty i materiały edukacyjne), będzie także na co dzień wspierany przez doradców i koordynatorów współdziałania w regionach. Do dyspozycji Latarników zostanie oddany jesienią br. Portal Latarnicy.pl a także system e-lerningowy i forum dyskusyjne.  Latarnicy będą prowadzić nieodpłatne zajęcia wprowadzające w świat Internetu osoby z pokolenia 50+.
Wszelkie informacje na temat projektu znaleźć można w serwisie: http://latarnik.mwi.pl lub http://facebook.com/polskacyfrowa.
Każdy chętny do działania w roli Latarnika może zarejestrować się w systemie: http://ankiety.mwi.pl/index.php?sid=46113

Stowarzyszenie „Miasta w Internecie”

 

Wróć na początek strony