Uroczystość 20-lecia utworzenia i poświecenia Stacji Opieki Caritas diecezji opolskiejCaritas.jpeg
9 października br. o godz. 13:00 w Ośrodku Formacyjno – Wypoczynkowym „Skowronek” w Głuchołazach odbyło się uroczyste spotkanie z okazji 20-lecia utworzenia i poświęcenia pierwszej Stacji Opieki Caritas na terenie diecezji opolskiej. Z tej okazji Wójt Gminy Popielów złożył na ręce ks. dr Arnolda Drechslera Dyrektora Caritas Diecezji Opolskiej list gratulacyjny.

Wszystkim pracownikom Caritas Diecezji Opolskiej składamy serdeczne gratulacje.

Wasza praca spotyka się z wdzięcznością wielu ludzi, szczególnie tych dotkniętych chorobą i problemami, które w samotności trudno przezwyciężyć.

Stąd też tak ważna jest misja  Caritas  Diecezji   Opolskiej  - niesienie pomocy i serca wszystkim tego najbardziej potrzebującym.

Chcielibyśmy życzyć wszystkim osobom zaangażowanym w działalność    Caritas    Diecezji Opolskiej wszystkiego najlepszego oraz zapewnić,  że w dalszym ciągu możecie liczyć na wsparcie Samorządu Gminy Popielów w realizacji celów związanych z pracą na rzecz drugiego człowieka.  

Za dotychczasową współpracę Gminy Popielów otrzymała podziękowanie ze strony biskupa opolskiego Andrzeja Czai za wieloletnią współpracę i finansową pomoc w prowadzeniu Stacji Opieki Caritas.

Uroczystość została otwarta krótkim nabożeństwem pod przewodnictwem ks. bpa Andrzeja Czai i ks. abpa Alfonsa Nossola Celem uroczystości było podziękowanie wszelkim ofiarodawcom oraz władzom samorządowym dzięki którym Stacje Opieki Caritas funkcjonują  i niosą pomoc chorym już od 20 lat.


 Wójt Gminy Popielów
 Dionizy Duszyński

Wróć na początek strony