05.11.2012 Pan Walter Pyka - poeta i mieszkaniec Gminy Popielów bierze udział w XXVII Zaduszkach Poetów -Słowo nie umiera- oraz w spotkaniu z metropolitą krakowskim, kardynałem Stanisławem Dziwiszem.

 

W Pyka i S Dziwisz.jpeg Pan Walter Pyka, którego wszyscy znamy jako osobę bardzo mocno zaangażowaną w życie kulturalne Gminy Popielów,  i którego wiersze niejednokrotnie  mieliśmy okazję czytać w ukazujących się tomikach poezji, w dniu 5 listopada 2012 roku wziął udział w cyklicznych, prestiżowych   XXVII Zaduszkach Poetów „Słowo nie umiera”.

Spotkanie poświęcone było Wisławie Szymborskiej oraz poetom, którzy pozostali w jej pamięci. Uczestniczyli w nim oprócz Pana Waltera Pyki  poeci z kraju i zagranicy.

Z tej okazji Oficyna Konfraterni Poetów wydała pamiątkowy zbiór poezji, w którym znajdziemy również wiersze Pana Waltera PykiOkno oraz Czytanie Ciszy.

 

Przed wieczorkiem poetyckim poeci oraz zaproszeni goście zostali przyjęci na audiencji przez Metropolitę Krakowskiego, Kardynała Stanisława Dziwisza -  na Franciszkańskiej 3.

Okno

Wisławie Szymborskiej


Wiadomość o Jej śmierci
Podjechała pod dom
Czarną klepsydrą

Rzeczywistość z kluczem na szyi
Zamykała ostatni wiersz, mówiąc,
„wystarczy”.

„Radość pisania”-
Okryła się smutkiem czytania.

Ludzie szukali rymu do słowa śmierć.

„Kot w pustym mieszkaniu”
Uporczywie czyścił prawą łapkę
Na przywitanie.

W okno zapukała róża.

A może był to kamień?

Jedynie „koniec i początek”;
Wiedząc, że „niektórzy lubią poezję”,
Spieszyli na swój kolejny
„wieczór autorski”.

Ostatni.

Wiadomo.

„Nic dwa razy się nie zdarza”
                                                      Walter Pyka

 

Urząd Gminy w Popielowie

Wróć na początek strony