Mam 6 lat chcę poznawać świat! IDĘ DO SZKOŁY


6-latek.jpeg
Od 1 września 2014r. wszystkie sześciolatki będą miały obowiązek rozpoczęcia nauki w I klasie. Nadchodzący rok szkolny 2013/2014 jest więc ostatnim, w którym to rodzice podejmują decyzję o zapisaniu sześcioletnich dzieci do szkoły.

Dziecko kończące wychowanie przedszkolne nie musi znać liter, czytać i sprawinie liczyć. Umiejętności tych będzie uczyło się w szkole.

Sześciolatek w przedszkolu kontynuuje przygotowanie do nauki czytania, pisania i edukacji matematycznej. Sześciolatek w szkole już uczy się czytać, pisać i przeprowadzać proste działania matematyczne.

Szkoły podstawowe znajdujące się na terenie Gminy Popielów są przygotowane do przyjęcia dzieci 6-letnich.

Dodatkowe informacje: Urząd Gminy w Popielowie, Referat Oświaty i Infrastruktury Społecznej –
Joanna Mikoda, tel. 77 42-75-835 lub oswiata@popielow.pl

Sześciolatek w przedszkolu Sześciolatek w I klasie
Bawi się z innymi dziećmi, zdobywa doświadczenia w kontaktach z innymi, rozwijając się społecznie i emocjonalnie Współpracuje z innymi dziećmi i nauczycielem przy rozwiązywaniu stawianych przed nim zadań
Rysuje, maluje, wycina, lepi z plasteliny, rysuje szlaczki, rozwijając sprawność manualną Uczy się pisać litery.
Uczy się pisać cyfry
Układa puzzle, domina.
Uczy się rymowanek i wyliczanek, rozwijając pamięć i spostrzegawczość
Uczy się składać z liter sylaby, a z sylab wyrazy. Uczy się posługiwać cyframi i znakami działań matematycznych. Uczy się wyszukiwać informacje i korzystać z nich
Słucha opowiadań, baśni, wierszy, ucząc się koncentrować uwagę Rozwija umiejętności koncentrowania uwagi i skupiania się na określonym zadaniu
Zdobywa doświadczenia, np. układając klocki po swojej prawej i lewej stronie, po prawej i lewej stronie misia, po prawej i lewej stronie kartki, ucząc się w ten sposób orientacji w przestrzeni Uczy się czytać i pisać wyrazy i zdania (od lewej do prawej i od góry do dołu).
Uczy się odczytywać i zapisywać działania matematyczne
Zdobywa doświadczenia, np. układając klocki według koloru, wielkości lub kształtu, uczy się grupować obiekty według danej cechy Uczy się rozróżniać i nazywać figury geometryczne (koło, kwadrat, prostokąt, trójkąt)
Uczy się przeliczać przedmioty.
Uczy się dodawać i odejmować na przedmiotach i na palcach
Uczy się działań na liczbach (dodawanie i odejmowanie)
Uczy się mierzyć długość, np. krokami, stopami Uczy się mierzyć długość, posługując się linijką

 

 

Wróć na początek strony