Pobyt samorządowców Mołdowi w Gminie Popielów

P5224551.jpeg

W dniu 22 maja br. Gmina Popielów gościła dwóch starostów z Mołdowy. Goście przyjechali wraz z Panią Mariolą Szachowicz z-ca Dyrektora Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi Opolskiego Urzędu Marszałkowskiego.
Po spotkaniu z Wójtem Gminy Panem Dionizym Duszyńskim , który przedstawił  potencjał, inwestycje  oraz  przedsiębiorczość  mieszkańców w Programie Odnowy Wsi  goście wyjechali w teren  i z  wielkim zainteresowaniem zwiedzili gminę dokładając wszelkich starań by jak najwięcej  się o niej dowiedzieć.  
Pierwszym punktem była oświata Publiczna Szkoła Podstawowa i Przedszkole Publiczne w Popielowie, a następnie nowo wybudowana strażnica OSP w Popielowie.
Goście zobaczyli również zagospodarowane miejsca spotkań :Kamieniec w Popielowie i  Nowych Siołkowicach, boisko LKS  oraz centrum wsi w Starych Siołkowicach.
Panowie Starostowie wyjechali pod ogromnym wrażeniem realizowanych inwestycji i wyrazili swoje zadowolenie z pobytu w Gminie Popielów dając do zrozumienia, że są zainteresowani dalszymi spotkaniami.

P5224547.jpeg P5224557.jpeg P5224563.jpeg P5224567.jpeg P5224571.jpeg

 

Wróć na początek strony