23.10.2013 Pan Walter Pyka otrzymuje nagrodę Marszałka Województwa Opolskiego w zakresie upowszechniania kultury i prestiżowy tytuł animatora kultury.

Swoje poetyckie credo zawarł w zdaniu „W razie bólu – jeden wiersz”. W swojej pracy zawodowej na co dzień spotyka się z ludzkim cierpieniem i bólem jaki niesie za sobą choroba. Znajduje na to lekarstwo. Tym lekarstwem jest dobre słowo i moc jaką z sobą niesie.

Tematyka jego wierszy dotyka codzienności i otaczającego nas świata, a prostota i „aptekarska” precyzja wypowiedzi sprawia, że jego wiersze trafiają do ludzkich serc. Jego wiersze poruszają i wywołują emocje - wzruszenie, radość, a czasami zastanowienie i zadumę.

Pan Walter Pyka w latach 1997 do 2006 – prowadził Biesiadę Śląską, na którą zapraszani byli wszyscy mieszkańcy gminy. W latach 1998 do 2008 prowadził Wieczory Opłatkowe organizowane wspólnie z Gminną Bibliotekę Publiczną w Popielowie, a później z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Przez wiele lat był osobą współprowadzącą program artystyczny dożynek gminnych – najważniejszej imprezy kulturalnej w gminie Popielów. Wielokrotnie był uczestnikiem spotkań autorskich organizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczna dla mieszkańców gminy, w tym młodzieży szkolnej.

Pan Walter Pyka swoje wiersze publikował w prasie, licznych almanachach i innych publikacjach zbiorowych, a ponadto prezentował je na antenie Polskiego Radia i Telewizji. Jest laureatem znaczących konkursów poetyckich, m.in. o „Rubinową Hortensję” w Piotrkowie Trybunalskim i w konkursie im. Haliny Poświatowskiej w Częstochowie.

Dwukrotnie otrzymał Grand Prix w katowickim konkursie poezji miłosnej im. M. Pawlikowskiej Jasnorzewskiej. Jest laureatem I miejsca w konkursie poezji religijnej „O Kaptur Joannity” w Sulęcinie. Otrzymał także wyróżnienie I stopnia w szczecińskim konkursie „Beatus gui amat” (Szczęśliwy, kto kocha ) oraz I nagrodę w łódzkim konkursie „Jestem stąd”.W tym roku otrzymał wyróżnienie w IV Ogólnopolskim Konkursie Poetycko – Prozatorskim „Puls Słowa” w Warszawie.
  Animator kultury-3.jpegAnimator kultury-2.jpegAnimatrr kultury -4.jpeg

Wróć na początek strony