VII ŚWIĘTO PIEROGA   W  otoczeniu Stobrawskiego Parku Krajobrazowego po raz siódmy w niewielka wieś Stare Kolnie zamieniła się w prawdziwą oazę smaków, a wszystko to za sprawą "VII Święta Pieroga", które w przez dwa  dni 23-24 sierpnia br. przyciągnęło  wielu smakoszy tego tradycyjnego, polskiego dania.

   Nikt nie liczył nadprogramowych kalorii, bo nie spróbować pierogów  ulepionych przez mieszkańców wsi  byłoby grzechem, a chętnych do raczenia się tym staropolskim przysmakiem było całkiem sporo. Mieli w czym wybierać serwowano pierogi m.in. ze szpinakiem, kapustą, grzybami, mięsem , kaszą oraz całą gamę pierogów na słodko.

  Nieodłącznie kucharskim wydarzeniom towarzyszył  konkurs „Pierogi na różne sposoby”. Uczestnicy konkursu zaprezentowali całą gamę pomysłów na to, jak zamienić to powszechnie znane danie w prawdziwą symfonię smaków.
Nagrody w konkursie ufundowali:
Województwo Opolskie , Wójt Gminy Popielów, Przewodniczący Rady Gminy ,Sponsorzy

Oprócz degustacji organizatorzy zapewnili dodatkowe atrakcje dla dzieci i dorosłych. Były więc konkursy i dmuchańce oraz ludowe przyśpiewki i wspólne biesiadne śpiewanie.
Impreza tradycyjnie cieszyła się ogromnym zainteresowaniem – nie tylko mieszkańców województwa opolskiego ale też dolnośląskiego Wśród jej akcentów muzycznych znalazł się m.in. koncert popularnego zespołu TEKLA KLEBETNICA.

Pierwszy dzień uatrakcyjnili również nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół z Brzegu . Towarzyszyli mieszkańcom wsi i licznie zgromadzonym gościom: malowali dzieciom twarze, mierzyli ciśnienie i masowali dłonie.

Podczas Święta  zbierano pieniądze na leczenie mieszkanki Gminy Popielów  młodziutkiej Sary.

Wróć na początek strony