Tym, którzy zawsze mają czas i serce. Dzień Babci i Dziadka


IMG_2395.jpeg IMG_2332.jpeg
     Każde z przygotowanych 150 miejsc zajęte. Wszyscy odświętnie ubrani, uczesani. Uśmiechy na twarzy i błysk dumy w oczach. Cóż to za święto?  To Dzień Babci i Dziadka w „Śtantinie” organizowany przez siołkowicką szkołę podstawową. Tradycyjnie uczniowie i nauczyciele sześciu klas zaprosili babcie i dziadków, aby przy słodkim poczęstunku złożyć im przygotowane przez siebie muzyczno-artystyczne życzenia. Wychowawcy klas przygotowali świetny program sceniczny. Tańce, recytacje, recital gitarowy, sceny teatralne i dużo śpiewu sprawiły, że wszyscy goście z dumą i radością słuchali swoich wnuków. Przepiękne teksty pisane gwarą czytali uczestnicy konkursu „Ze Śląskiem na ty”. Opisali w nich dawne zwyczaje i życie pra- i prapradziadków. Pełne humoru opowieści sprawiły gościom wielką radość.

   Trzygodzinne spotkanie dostarczyło wszystkim miłych wrażeń. Dzieci pokazały, iż także „starsi rodzice” czyli babcia i dziadek, albo ołma i ołpa są dla nich bardzo ważni. Ileż to im zawdzięczają w ciągu roku! Ile problemów pomagają rozwiązać. Ile wyrozumienia spotykają z ich strony. Za wszystko to dzieci wraz z wychowawcami serdecznie im dziękowali.

   Dziękujemy wszystkim za obecność, wychowawcom i uczniom za trud przygotowania programu, rodzicom za słodkie wypieki a ekipie restauracji „Śtantin” za serdeczne przyjęcie.

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Starych Siołkowicach Jolanta Błaszkiewicz

Wróć na początek strony