Audycja Dzień z Gminą Popielów na antenie Radia Opole

baner.jpeg 

DSC02343.jpeg Gmina Popielów to przepiękne, malownicze tereny, które jesienią stają się szczególnie atrakcyjne dla miłośników grzybobrania. Prawie 47,2 % powierzchni gminy stanowią lasy, z których większość położona jest w granicach Stobrawskiego Parku Krajobrazowego.
   Dominującym zbiorowiskiem leśnym tego terenu są bory sosnowe. W sąsiedztwie stawów, rzek i rowów występują naturalne łęgi, grądy i olsy.
   Środowisko leśne, liczne oczka i cieki wodne, bagienka i zadrzewienia śródpolne stwarzają idealne warunki dla miłośników turystyki pieszej i rowerowej.
   Korzystając z czterech oznakowanych  ścieżek rowerowych możemy odwiedzić ciekawe obszary przyrodnicze Natury 2000 pn. „Grądy Odrzańskie”, użytki ekologiczne: „Gęsi Staw” i „Puchacz” a także  kompleks leśny zwany „Czaplińcem”. Jest to unikatowe w skali kraju miejsce gdzie występuje wiele rzadkich gatunków ptakówm.in. orlik krzykliwy, bielik, bocian czarny i żuraw.

   W pogodne, jesienne dni lasy Gminy Popielów są idealnym miejscem dla amatorów grzybobrania.  Przepiękne obszary leśne, gwarantują spokój i udane zbiory  prawdziwków, podgrzybków, kurek, koźlarzy, kozaków, maślaków i kani.

   Po spacerze można delektować się smakami regionalnej kuchni w miejscowych restauracjach gdzie specjalnością są zarówno kluski śląskie z roladą, dziczyzna jak i pierogi.

   W gminie Popielów wielką wagę przywiązuje się do ochrony środowiska. W obiektach gminnych wykorzystuje się odnawialne źródła energii. Dzięki pompom ciepła zainstalowanym w budynkach przedszkoli i nowoczesnej strażnicy OSP w Popielowie, oddanej do użytku w 2012 roku ogranicza się emisję CO2 do środowiska naturalnego.

  Działania związane z poprawą jakości i funkcjonowania Gminy Popielów  zostały poddane ocenie Komitetu Polskiej Nagrody Jakości. Innowacyjność  oraz podejście projakościowe i proekologiczne przyczyniły się do otrzymania przez gminę w 2013 roku Polskiej Nagrody Jakości.

Wróć na początek strony