Lokalna Grupa Rybacka - OPOLSZCZYZNA

 lgr_logo_poziom.jpeg


 Polskie Towarzystwo Rybackie
Ośrodek Kultury w Niemodlinie
Lokalna Grupa Rybacka "Opolszczyzna"
zapraszają do wzięcia udziału w konkursach:
"Polsko - Czeski Konkurs Kulinarny na Potrawę z Ryb"
"Mały Karpik" - konkurs plastyczny dla najmłodszych

 PDFRegulamin - Mały Karpik 2011.pdf (147,26KB)

PDFPolsko-Czeski konkurs Kulinarny na Potrzwę z Ryb.pdf (110,04KB)


Nabór wniosków w ramach środka 4.1 dla beneficjentów sektora gospodarczo-społecznego

SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA OPOLSKIEGO - PO RYBY 2007-2013

MINISTERSTWO ROLNICTWA I ROZWOJU WSI - PO RYBY 2007-2013


I WOJEWÓDZKIE ŚWIĘTO KARPIA oPOLSKIEGO

organizowane przez

Lokalna Grupę Rybacką "Opolszczyzna"

ZIELENIEC, 3 WRZEŚNIA 2011r.

Organizator: Lokalna Grupa Rybacka "Opolszczyzna", Polski Związek Wędkarski o/Opole, Panstwowa Straż Rybacka Opole, Sołectwo Zieleniec, Stowarzyszenie Pokój OPP

SOBOTA 03.09.2011r.

 • 14:00 - otwarcie imprezy (przemówienie okolicznościowe) Wójt Gminy Pokój, przedstawiciel Zarządu LGR "Opolszczyzna
 • 14:15-14:30 - przedstawienie programu i atrakcji
 • 14:30 - 15:00 - występy dzieci z Publicznego Przedszkola w Pokoju
 • 15:00 - 15:30 - gry i zabawy z nagrodami dla dzieci (program przygotowany przez LGR Opolszczyzna)
 • 15:30 - 16:00 - Wilkowianie program artystyczny część I
 • 16:00 - 16:30 - konkurs dla rodzin (program przygotowany przez LGR Opolszczyna)
 • 16:00 18:00 - LGR "Opolszczyzna" degustacja potraw z ryb, pokazy wędkarskie Polskiego Związku Wędkarskiego, pokaz ratownictwa Państwowej Straży Rybackiej
 • 16:30 17:30 - Zespół Baj-Band z Zieleńca
 • 17:30 - 18:00 - konkurs dla dorosłych (prowadzenie Stowarzyszenie Pokój OPP)
 • 18:00 - 18:30 - Wilkowianie program artystyczny część II i III
 • 18:30 - 19:00 - konkurs dla dorosłych (prowadzenie Stowarzyszenie Pokój OPP)
 • 20:00 - 21:30 - koncert Andrzej Rybiński - gwiazda wieczoru
 • 22:00 - 01:00 - zabawa taneczna z zespołem Maximo

 Integracja w Lokalnej Grupy Rybackiej „Opolszczyzna” w Biestrzynniku.

   Oficjalne otwarcie siedziby,  zabawy integracyjne, degustacja ryb – to tylko niektóre atrakcje, które czekały 12 lipca na członków Lokalnej Grupy Rybackiej „Opolszczyzna”. W Biestrzynniku, w gminie Ozimek uroczyście obchodzono drugie urodziny LGR. Była to znakomita okazja do wspólnej zabawy oraz wymiany informacji dotyczących pozyskania unijnych funduszy w ramach programu Operacyjnego PO Ryby 2007-2013.
Warsztaty integracyjne rozpoczęła wspólna modlitwa o pomyślność przedstawicieli gmin, organizacji społecznych i prywatnych przedsiębiorców należących do LGR „Opolszczyzna. Ks. Janusz Konofalski-proboszcz parafii pw. św. Antoniego w Dylakach uroczyście poświęcił siedzibę stowarzyszenia, która mieści się w zabytkowym pałacu na terenie ośrodka zarybieniowego „Poliwoda” należącym do Polskiego Związku Wędkarskiego w Opolu.
Prezes LGR-Jakub Roszuk, prezes PZW Opole-Marian Magdziarz oraz Zbigniew Kowalczyk-z-ca burmistrza Ozimka odsłonili tablicę informacyjną LGR i złożyli najlepsze życzenia wszystkim rybakom należącym do stowarzyszenia.
Warsztaty integracyjne  były także okazją do promowania opolskich ryb i degustacji rybnych potraw. Karp i pstrąg z grilla, pstrąg wędzony-te potrawy gościły na talerzach w czasie trwania pikniku. Państwo Kubiciel z gospodarstwa agroturystycznego „Tawerna pod Kotwicą” przyrządzając ryby z rusztu podbili swoim talentem kulinarnym serca gości.
Po posileniu się przyszedł czas na integrację. Teren ośrodka zarybieniowego PZW Opole zamienił się w plac zabaw.  Marcin Banaszewski z firmy „Janczar” zorganizował zawody integracyjne: był m.in. konkurs łuczniczy-strzelanie do balonów, konkurs z wiedzy na temat ryb i zawody łowienia „ośmiornic” na wędkę z haczykiem na czas. Uczestników imprezy podzielili się na trzy grypy. Zadaniem każdej z nich było zdobycie największej liczby punktów. Największą frajdę uczestnikom pikniku sprawiło strzelanie do tarczy na punkty. Był także test na wytrzymałość- zadawano gościom tortury- łaskotali stopy piórkiem. Jak na stowarzyszenie rybackie przystało, nie mogło zabraknąć także konkurencji z wodą. Śmiałkowie odpychając się kijem musieli przepłynąć łodzią na czas przez staw hodowlany. Wszyscy uczestnicy zabawy otrzymali pamiątkowe dyplomy zaświadczające o pomyślnie zaliczonej integracji.
Warsztaty integracyjne zbiegły się z drugą rocznicą powstania LGR. Celem stowarzyszenia jest poprawa warunków życia na obszarach z tradycjami rybackimi, wpływanie na rozwój inicjatyw i przedsiębiorczości wśród społeczności lokalnych. LGR „Opolszczyzna” pomaga mieszkańcom i przedsiębiorcom z terenów “rybackich” w zdobyciu unijnych pieniędzy, tworzeniu różnych inicjatyw i przełamywaniu lokalnych barier.
Do stowarzyszenia należy 11 gmin: Turawa, Ozimek, Pokój, Popielów, Lewin Brzeski, Niemodlin, Zębowice, Lasowice Wielkie, Murów, Świerczów, Tułowice. Sektor gospodarczy to gospodarstwa rybackie i osoby związane z rybactwem, społeczny natomiast to opolski oddział Polskiego Związku Wędkarskiego oraz Polskie Towarzystwo Rybackie.
O pieniądze aplikować mogą nie tylko osoby związane z rybactwem, stawami i jeziorami, ale też inne osoby fizyczne, właściciele prywatnych firm, gminy, organizacje pozarządowe, parafie, instytucje kultury działające na terenie LGR” Opolszczyzna” lub prowadzące działalność na tym terenie.
Szczegółowe informacje o konkursach i działaniach Lokalnej Grupy Rybackiej „Opolszczyzna” można znaleźć na stronie www.lgropolszczyzna.com  lub w biurze LGR: Plac Kopernika 5/3,45-040 Opole, tel. 77 4033172, e-mail:
kontakt.lgropolszczyzna@gmail.com

1.jpeg 2.jpeg 3.jpeg 4.jpeg

5.jpeg 6.jpeg 7.jpeg 8.jpeg

9.jpeg 10.jpeg 11.jpeg 2.jpeg

3.jpeg 4.jpeg 5.jpeg

 

Wróć na początek strony