Próba bicia rekordu Guinnessa na Orliku

Dnia 11 października 2015 r. podjęto na „Orliku”  w Popielowie próbę pobicia rekordu Guinnessa w zorganizowaniu największego treningu piłki ręcznej w wielu miejscach jednocześnie.  Oprócz Popielowa w próbie tej wzięły udział jeszcze trzy Orliki z Opolszczyzny: Grodków, Byczyna i Brzeg.

Niestety pogoda nie dopisała ale to nie powstrzymało sportowców. Po krótkiej rozgrzewce nastąpiły wyścigi rzędów (toczenie piłki prawą i lewą ręką, kozłowanie piłki prawą i lewą ręką, bieg z krążeniem piłki wokół tułowia)  trafianie w słupek od kosza, bramki lub ogrodzenia boiska)  i gra w 10 podań. W spotkaniu tym uczestniczyło 26 osób. Osoby wchodzące na Orlik przed rozpoczęciem treningu i wychodzące po jego zakończeniu muszą być zliczane przy pomocy ręcznych liczników (klickerów), całe wydarzenie na każdym z Orlików musi być też nagrane kamerą i sfotografowane.    

Czy próba pobicia rekordu trafi do Księgi Rekordów Guinnessa, dowiemy się po podliczeniu wszystkich uczestników oraz  po sprawdzeniu materiałów przesłanych przez animatorów.

Próba ustanowienia rekordu Guinnessa organizowana była we współpracy ze Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce. 

 

Wróć na początek strony