18.05.2016 Akcja ekologiczna „LISTY DLA ZIEMI” w Gminie Popielów

Plakat_Listy_dla_Ziemi_2016.jpeg

Listy dla Ziemi to ogólnopolski projekt Fundacji Ekologicznej Arka z Bielska-Białej. Głównym celem projektu  jest edukacja ekologiczna prowadzona w atrakcyjnej i angażującej formie. W tym roku akcja Listy dla Ziemi jest częścią kampanii ekologicznej Zadbaj o Klimat. Organizowana była w  dniach  11 – 30 kwietnia, a jej tematem wiodącym  była promocja gospodarki niskoemisyjnej oraz postaw i działań proekologicznych.

Do akcji „Listy dla Ziemi” przyłączyli się uczniowie ze szkół i  przedszkoli  Gminy Popielów.

Głównym elementem akcji „Listy dla Ziemi” było pisanie listów o tematyce ekologicznej na specjalnym papierze listowym, wykonanym z makulatury, który otrzymaliśmy od Fundacji Ekologicznej ARKA.

Nasze placówki oświatowe  poza pisaniem listów, przygotowały również szereg różnych, ciekawych wydarzeń związanych z działaniami proekologicznymi. Odbyły się   apele, zajęcia tematyczne, oraz przedstawienia teatralne o tematyce ekologicznej. Uczniowie zostali autorami ciekawych gazetek ekologicznych, a także uczestniczyli w zbiórce nakrętek plastikowych, zużytych baterii oraz makulatury. Dużym zainteresowaniem cieszyło się szycie toreb wielokrotnego użytku.

W ramach akcji przeprowadzono również spotkania i pogadanki z rodzicami na temat zanieczyszczeń powietrza, zabawy badawcze wśród przedszkolaków oraz zajęcia doświadczalne z pracownikiem naukowym Uniwersytetu Opolskiego.

Ponadto każda placówka oświatowa wybrała w wewnętrznym konkursie najlepszy list, który wysłany został do Fundacji ARKA na konkurs „Najpiękniejszy List dla Ziemi”. Szczegółowe informacje możemy także znaleźć  na stronach internetowych placówek.

Akcja Listy dla Ziemi wpisała się w obchody Dnia Ziemi.

                                                                                                                                             Urząd Gminy w Popielowie

Wróć na początek strony