Wiosna Kwiatów - Popielów 2016

Tegoroczna edycja Wiosny Kwiatów był wyjątkowo udana, a to za przyczyna pięknej wręcz letniej pogody oraz wspaniałych orkiestr dętych.

Od wczesnych godzin rannych do Popielowa przyjeżdżali wystawcy z kwiatami, drzewkami ozdobnymi , rękodziełem, hodowcy drobiu, oraz pszczelarze. Udział podczas tego wiosennego święta pszczelarzy staje się już tradycją. W sali widowiskowej Domu Kultury odbyły się wykłady poprowadzone przez znanego hodowcę matek pszczelich z woj. dolnośląskiego pana Ziniewicza. Na wymianę doświadczeń, poglądów i dyskusję brać pszczelarska poświęciła kilka godzin.

Od godz. 14.00 pod pięknym bukiem czerwonym rozsiadła się orkiestra dęta z Białej, następnie orkiestra dęta z Łowkowic oraz orkiestra dęta działająca przy Domu Kultury w Popielowie. Przez trzy godziny rozbrzmiewał rytmicznie głos trąbek, puzonów, basów, klarnetów i pozostałych instrumentów dętych. Mieszkańcy spędzili gorące niedziele popołudnie w bardzo miły sposób przy kawie, ciastku czy napojach chłodzących. A ich pociechy zabawiane były przez pracowników SCKTiR gdzie tworzyły kwiatowe czapki, oraz podczas zabawy z bankami mydlanymi którymi raczyła najmłodszych firma Seledynek.

 

 

Wróć na początek strony