Gmina Popielów po raz kolejny laureatem VIII Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich – XXII Sportowego Turnieju Miast i Gmin 2016r.

XXII Sportowy Turniej Miast i Gmin.jpeg

20161007_124256.jpeg

W dniach 26 maja – 1 czerwca odbyła się XXII edycja Sportowego Turnieju Miast i Gmin 2016. Największa impreza sportu masowego w Polsce rozgrywana w ramach VIII Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich.

Po raz kolejny gmina Popielów włączyła się do organizowanego przez Krajową Federację Sportu dla Wszystkich - Turnieju i zajęła II miejsce w kraju – grupa III ( od 7.5 tys. do 15 tys. mieszkańców )

W ciągu tygodnia mieszkańcy gminy wzięli czynny udział w zawodach, imprezach oraz turniejach sportowo-rekreacyjnych. Łącznie udało się nam zorganizować 151 imprez sportowych w tym test Coopera, w którym starowało 414 osób.

Łącznie starowało 4714 osób, co stanowi 58,3 % ogólnej liczby mieszkańców naszej gminy. Wszystkie imprezy wspierało 96 wolontariuszy.

W realizacji opracowanego kalendarza udział brały : dzieci ze szkół podstawowych, przedszkoli i młodzież z gimnazjum. Do wspólnej zabawy przyłączyły się sołectwa, jednostki OSP, kluby sportowe, PZW Popielów, SCKTiR i inne organizacje pozarządowe.

7 października 2016 roku w Poznaniu w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej odbyło się ogólnopolskie podsumowanie VIII Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich - XXII Sportowego Turnieju Miast i Gmin 2016

20161007_132515.jpeg

Delegacja z Gminy Popielów tj. Anna Kaliszczak inspektor do spraw działalności gospodarczej i sportu , Zbigniew Buła – gminny koordynator turnieju , Damian Bieniek – Lokalny Animator sportu , Paweł Chamot- wiceprezes LUKS Dalia, uczestnicząca w spotkaniu odebrała z rąk Prezesa Krajowej Federacji Sportu dla Wszystkich Pana Piotra Grzybowskiego pamiątkowe wyróżnienie i nagrodę w wysokości 6000 tys. zł przeznaczoną na sfinansowanie zakupu sprzętu sportowego z dofinansowania przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Serdecznie dziękuję wszystkim mieszkańcom biorącym udział w tak wspaniałej imprezie i liczę na pomoc i wsparcie za rok.

Wójt Gminy
Dionizy Duszyński

Wróć na początek strony