Inicjatywy Biblioteki

Inicjatywy Biblioteki:

"Masz wolny czas, czujesz się zagubiony w codziennej bieganinie, chcesz być bliżej świata lub może wykonać coś niekonwencjonalnego - przyjdź do nas Biblioteka wyjdzie Ci naprzeciw !!!"

"Biblioteczna praca społeczeństwo wzbogaca"

    Pod tym hasłem od 1 lipca do 31 sierpnia 2008r.  Gminna Biblioteka Publiczna z/s w Popielowie będzie realizowała projekt, wyróżniony w konkursie "Biblioteka moje ulubione miejsce" organizowanym przez Fundację Kultury Chrześcijańskiej Znak i Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie.
    W ramach projektu "Biblioteczna Praca społeczeństwo wzbogaca" Gminna Biblioteka Publiczna z/s w Popielowie zachęca społeczność lokalną do wzięcia udziału w warsztatach organizowanych w różnych kierunkach tematycznie nawiązując do:
  • obsługi komputera
  • przybliżenia bogatej spuścizny kulturowej naszych przodków
  • tolerancji
  • znajomości języka niemieckiego
    Uczestnicy warsztatów mogą się realizować w wybranej przez siebie grupie tematycznej. Na każdego z osobna i wszystkich razem czeka możliwość poznania czegoś nowego, odkrycie na nowo czegoś starego, cudowny zapach książek i miła atmosfera.
Dla uczestników warsztatów przewidujemy skromny poczęstunek.
Na zakończenie projektu przewidujemy spotkanie dla wszystkich biorących udział w realizacji projektu oraz zainteresowanych czytelników z Panem Walterem Pyką, popielowskim poetą, aptekarzem z zawodu oraz Panią Heleną Buchner, autorką poczytnych od niedawna książek "Hanyska" i "Dzieci Hanyski".
Szczegółowych informacji na temat realizacji projektu "Biblioteczna praca społeczeństwo wzbogaca" udzielają pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej codziennie w godzinach od 10:00 do 19:00 lub pod numerem telefonu 077 469 20 17

 

Wróć na początek strony