Jubileuszowe spotkanie w Karłowicach

Projekt zrealizowany w ramach otwartego konkursu ofert na najlepsze inicjatywy związane z 20-leciem Programu Odnowy Wsi. Projekt dofinansowany ze środków Województwa Opolskiego  w wysokości 14 958 zł oraz budżetu gminy Popielów

P6112617.jpeg

Przedsięwzięcie  połączyło dwa jubileusze 70-lecia  Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Karłowicach  oraz XX lecia Odnowy Wsi Opolskiej.
Podczas wydarzenia  Grupy Odnowy Wsi zaprezentowały osiągnięcia oraz inicjatywy podejmowane na rzecz swoich sołectw w XX leciu. Prezentacje przedstawiały efekt ogromnej pracy włożonej przez mieszkańców sołectw w realizację założonych zadań.

P6112609.jpeg P6112599.jpeg

Wszystkim liderom i mieszkańcom za przedsięwzięcia, inicjatywy na rzecz swoich wsi  i gminy podziękował Wójt Gminy Pan Dionizy Duszyński.

Z ogromną  przyjemnością przyjeżdżam do Karłowic i gminy Popielów mówił Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Pan Ryszard Wilczyński. Zawsze wierzyłem w mieszkańców  tej gminy  i ich wielkie zaangażowanie i te 20 lat możecie Państwo uznać za ogromny sukces.

Członek Zarządu Województwa Opolskiego Pan Antoni Konopka  powiedział, że Odnowa Opolskiej Wsi to przede wszystkim mieszkańcy wsi i ich inicjatywy i  dlatego województwo opolskie wspiera ich przedsięwzięcia.  Nowy okres programowania  to szansa  na realizację kolejnych inwestycji i na pewno władze gminy uczynią wszystko by  pozyskać środki unijne.

P6112658.jpeg

Jedną z wielu atrakcji  był „Turniej wsi” , w 6-ciu konkurencjach  „walczyli” przedstawiciele wsi  na czele z liderami . Podziękowanie  wraz z upominkami  uczestnikom wręczyła Pani Ilona Lenart Sekretarz Gminy .

Można było również podziwiać wspaniałe występy wokalno-artystyczne w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej, przedszkola, zespołów „Lira”, „Ale Babki” i  pań z OSP Karłowice, „Euforia”, Studia Piosenki przy SCKTR i wielu wielu innych znakomitości.

 

 

Wróć na początek strony