Dofinansowanie do zabytków

Dnia 6 czerwca 2017 r. Zarząd Województwa Opolskiego zatwierdził listę projektów, które otrzymają dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego w ramach działania 5.3.1 Dziedzictwo kulturowe i kultura. Partnerski projekt Gminy Popielów pn. „Ochrona, promocja i rozwój dziedzictwa kulturowego na obszarze Stobrawskiej Strefy Rehabilitacji i Rekreacji – część południowa” znalazł się w gronie 13 projektów wybranych do dofinansowania spośród 35 wniosków, które przeszły pozytywną ocenę. Wartość całkowita projektu wynosi 4 187 120,03 zł, z czego dofinansowanie to kwota  3 559 051,98 zł.

Projekt zostanie zrealizowany przez Gminę Popielów jako Lidera Projektu oraz 11 Partnerów w tym Gmina Łubniany, Gmina Murów, Gmina Dobrzeń Wielki oraz 8 Parafii Rzymskokatolickich.

W ramach projektu zostaną wykonane na terenie Gminy Popielów następujące zadania:

 1. Odbudowa zabytkowej stajni i wozowni w Karłowicach.
 2. Odbudowa drewnianego mostu w parku w Karłowicach.
 3. Konserwacja kościoła pw. Św. Judy Tadeusza w Kurzniach.
 4. Monitoring i oświetlenie zabytkowego:
  - kościoła pw. Św. Judy Tadeusza w Kurzniach,
  - kościoła pw. Św. Michała Archanioła w Karłowicach,
  - kościoła pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Aniołów w Popielowie,
  - kościoła pw. Św. Andrzeja w Popielowie.
 5. Konserwacja wnętrza zabytkowego kościoła w Starych Siołkowicach, w tym rekonstrukcja drewnianego ołtarza oraz rekonstrukcja polichromii drewnianego stropu.

Założeniem projektu jest przywrócenie wartości historycznych i estetycznych obiektów wpisanych  do Rejestru Zabytków Województwa Opolskiego.

 

Wróć na początek strony