DZIENNY DOM OPIEKI MEDYCZNEJ DLA SENIORÓW W KUP

ddom.jpeg

Stobrawskie Centrum Medyczne w Kup uruchomiło DZIENNY DOM OPIEKI MEDYCZNEJ DLA SENIORÓW. Na sesji Rady Gminy, która odbyła się 29.06.2017r. prezes zarządu SCM w Kup Pan Mirosław Wójciak zachęcał do skorzystania z usług Dziennego Domu Opieki Medycznej dla Seniorów.

Projekt dedykowany jest osobom po 65 roku życia, które ukończyły leczenie szpitalne i którym potrzebna jest dalsza opieka i pomoc w codziennym funkcjonowaniu.

Skierowanie do dziennego domu opieki dla seniorów może wystawić lekarz w szpitalu lub lekarz rodzinny.

Pobyt w Ośrodku, trwa od 4 do 8 godzin dziennie, minimalnie przez 30 dni, maksymalnie przez 120 dni. W ramach pobytu w placówce seniorzy mają zapewnioną opiekę pielęgniarską mogą korzystać z zajęć rehabilitacyjnych, terapii zajęciowej w tym zajęć plastycznych, doradztwa w zakresie dietetyki itp.

 Z usług placówki może korzystać jednorazowo grupa 15 osób. Utworzony Ośrodek przeznaczony jest dla mieszkańców gmin Dobrzeń Wielki, Popielów, Murów, Łubniany, Pokój.

Więcej informacji na temat DZIENNEGO DOMU OPIEKI MEDYCZNEJ DLA SENIORÓW znajduje się  na stronie Stobrawskiego Centrum Medycznego.

http://www.szpital-kup.eu

Wróć na początek strony