Podpisanie aktu partnerstwa Gminy Popielów z amerykańskim Miastem Independence

P9082982.jpeg

W Urzędzie Gminy , w  piątek  8 września 2017 roku odbyło się uroczyste podpisanie aktu partnerstwa Gminy Popielów  i amerykańskiego  Miasta Independence w stanie Wisconsin.

Umowę  o współpracy partnerskiej, w obecności delegacji z miasta Independence i gminy Popielów podpisali Dionizy Duszyński Wójt Gminy Popielów i Burmistrz Miasta Independence Robert Baecker.

Organizatorzy oraz goście wspólnie zadeklarowali chęć rozwijania partnerstwa na wszystkich możliwych płaszczyznach bo  ono dobrze wpisuje się w wieloletnią historię  i tradycję  założenia miasta  Independence przez emigrantów wywodzących się z gminy Popielów. 

W dowód prawdziwej przyjaźni Wójt i Burmistrz  wymienili się upominkami,  a uroczystość dopełniło spotkanie i uroczyste otwarcie ławki ustawionej przy ścieżce rowerowej , która działa jak hot spot, jest wyposażona w panel słoneczny i wejście USB . Koszt  jej zakupu został sfinansowany ze środków  obu partnerów.

Ważnym elementem pobytu delegacji w naszej  gminie  jest  udział gości w Powiatowo-Gminnych Dożynkach w Popielowie i innych spotkaniach  integracyjnych.

 

Wróć na początek strony