Wyjazdowe posiedzenie Sejmowej Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej w Starych Siołkowicach

Funkcjonowanie  Programu Odnowy Wsi w XX leciu, to jeden z tematów  wyjazdowego   posiedzenia  Sejmowej Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej,  które odbyło się w dniu 17 października br.   w Starych Siołkowicach

Parlamentarzyści zwiedzili centrum wsi, kościół parafialny, strażnicę OSP oraz świetlicę wiejską, gdzie sołtys wsi Pani Danuta Izydorczyk  zaprezentowała  bogatą dokumentację fotograficzną  z podejmowanych przez  mieszkańców  inicjatyw i przedsięwzięć.

W programie posiedzenia sejmowej komisji  Wójt Gminy Pan Dionizy Duszyński mówił o rozwoju gminy, nakładach inwestycyjnych, jakości życia i oczekiwaniach mieszkańców.
Następnie przedstawiona została prezentacja dokonań w Programie Odnowy Wsi.

Na spotkaniu padały słowa uznania dla gospodarzy Gminy Popielów. Posłowie  zgodnie przyznali, że są pod ogromnym wrażeniem realizacji projektów, pomysłów,  planów dla wszelkich inicjatyw służących rozwojowi gminy.

Przewodniczący Komisji Pan Andrzej Maciejewski podsumowując spotkanie  mówił, że jednym z celów wyjazdowych posiedzeń  oprócz  dialogu i rozmów, jest poznanie  sukcesów aktywnych społeczności. Systematyczny i konsekwentny rozwój gminy to zasługa samorządowców, urzędników, ale przede wszystkim wszystkich mieszkańców gminy, którzy czynnie włączają się w przedsięwzięcia realizowane przez gminę Popielów.

 

Wróć na początek strony