XVIII EDYCJA TURNIEJU ”Z PODWÓRKA NA STADION” O Puchar Tymbarka

20171030_105226.jpeg

Pięć drużyn reprezentowało Gminę Popielów w finałach powiatowych  XVIII Turnieju „Z Podwórka na Stadion” o Puchar Tymbarka. Jest to największy turniej piłki nożnej dla dzieci organizowany w Polsce w  kategoriach U -8, U- 10, U-12 chłopców i dziewcząt.   Finał powiatu opolskiego odbył się 30.10.2017 r. w Opolu. Gminę reprezentowały dwie drużyny dziewcząt – LUKS „Dalia” Popielów , dwie drużyny chłopców z PSP Karłowice i drużyna najmłodszych chłopców  LUKS „Dalia” Popielów. Mecze rozgrywane były w trudnych warunkach pogodowych przy silnym wietrze i padającym deszczu.

Drużyny nasze zaprezentowały się bardzo dobrze zdobywając  miejsca na podium a dziewczyny młodsze U-10 wygrały swoją kategorię i wywalczyły awans do Finałów Wojewódzkich które odbędą się  w kwietniu przyszłego roku. O zwycięstwie w turnieju zdecydowały lepiej wykonywane rzuty karne.

 Drużyna  dziewcząt U-10 wystąpiła w składzie: Oliwia Strzelecka, Oliwia Piskorska, Karolina Radomska, Natalia Slowik, Zofia Siek, Wiktoria Cyrys, Emilia Wójtowicz i Vanessa Skrzypietz

Chłopcy U-10 z Karłowice po zaciętej walce przegrali  mecz półfinałowy 2:3  z Victorią Chróścice i w meczu o 3 miejsce pokonali  5:1 drużynę z  Niemodlina.

Dużą niespodziankę sprawili chłopcy U-8 którzy również wywalczyli miejsce 3, przegrywając tylko jeden mecz  półfinałowy z  Turawą. Wcześniej  w rozgrywkach grupowych pokonali drużyny z Niemodlina i Ligoty Turawskiej. W meczu o 3 miejsce 5:3 wygrali z  drużyną z Niemodlina.

Trzecie miejsce wywalczyły także dziewczyny U-12  LUKS „Dalia” Popielów .

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary a zawodnicy dyplomy i medale.

Trenerami  i opiekunami byli: Paweł Chamot, Robert Strząbała, Grzegorz  Ilów

 

Wróć na początek strony