Gmina Popielów po raz kolejny laureatem IX TYGODNIA SPORTU DLA WSZYSTKICH XXIII Sportowego Turnieju Miast i Gmin 2017r.

IMG_20171121_085327.jpeg

dyplom.jpeg

W dniach 26 maja – 1 czerwca 2017r  odbyła się XXIII edycja Sportowego Turnieju  Miast i Gmin 2017. Największa impreza  sportu masowego w  Polsce  rozgrywana w ramach IX  Tygodnia  Sportu dla Wszystkich.

 Po raz kolejny  gmina Popielów  włączyła się   do organizowanego  przez Krajową Federację  Sportu dla Wszystkich  - Turnieju i zajęła II miejsce w  kraju –grupa  III ( od 7.5 tys. do 15 tys. mieszkańców )

W ciągu  tygodnia  mieszkańcy  gminy  wzięli  czynny udział w zawodach, imprezach oraz turniejach sportowo-rekreacyjnych.   Łącznie   udało się nam zorganizować   104 imprezy sportowe  w tym test  Coopera,  w którym starowało    408 osób.

Łącznie starowało 3798 osób, co stanowi 47 % ogólnej liczby mieszkańców   naszej gminy.  Wszystkie   imprezy wspierało 60 wolontariuszy. W realizacji  opracowanego  kalendarza   udział brały: dzieci ze szkół podstawowych, przedszkoli, młodzież z gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych i dorośli. Do wspólnej zabawy przyłączyły się sołectwa, jednostki OSP, kluby sportowe, PZW Popielów, Animatorzy boiska ORLIK  i inne organizacje pozarządowe.

 14 listopada  2017 roku  w  Hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji m. st. Warszawy w dzielnicy Ochota odbyło się podsumowanie IX  Tygodnia Sportu dla Wszystkich -  XXIII Sportowego Turnieju Miast i Gmin 2017

Delegacja  z Gminy Popielów  tj. Anna Kaliszczak  inspektor  do spraw działalności gospodarczej i sportu, Zbigniew Buła –gminny koordynator  turnieju, Tadeusz Negrycz Berezowski – zarząd GZ LKS w Popielowie oraz nauczyciele wychowania fizycznego z gminnych szkół i gimnazjum: Stanisława Szyndlarewicz, Anna Ścisło, Paweł Chamot,  Robert Strząbała uczestnicząca  w  spotkaniu  odebrała z rąk  Wiceprezesa   Krajowej Federacji Sportu dla Wszystkich   pamiątkowe wyróżnienie, puchar i nagrodę  w wysokości  5 000 zł przeznaczoną na organizację pikniku  sportowo-rekreacyjnego dla osób należących do grupy wiekowej 50+, w ramach hasła „Pamiętajmy o seniorach"  dofinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

 

Serdecznie  dziękuję  wszystkim  mieszkańcom   biorącym udział w tak wspaniałej imprezie i liczę na pomoc i wsparcie za rok.

Wójt Gminy
Dionizy Duszyński

Wróć na początek strony