VI EUROPEJSKI TUDZIEŃ SPORTU DLA WSZYSTKICHCH XX STMiG 2014 w Gminie POPIELÓW


SPORTOWA NAGRODA DLA GMINY za zajecie III miejsca w grupie III tj . od 7,5 tys. do 15 tys. mieszkańców

Po raz kolejny gmina  Popielów włączyła się do organizowanego przez Krajową Federację Sportu dla Wszystkich „Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich – XX STMiG 2014”, który trwał od 17-23 maja .
Przedsięwzięcie to ma na celu zwiększenia aktywności mieszkańców, jak również przekonanie do znanej każdemu maksymy „w zdrowym ciele zdrowy duch”.
W ciągu tygodnia cała gmina czynnie wzięła udział w zawodach, imprezach oraz turniejach sportowych. Łącznie udało nam się zorganizować 123 imprez, w których uczestniczyło 4453osóby. Do wspólnej zabawy przyłączyły się Szkoły Podstawowe, Gimnazjum, Przedszkola, Sołectwa , SCKTiR , PZW Popielów, Jednostki  OSP, jak również kluby sportowe oraz wolontariusze.
Dnia 4 grudnia 2014 roku  w Urzędzie Gminy odbyła się uroczystość podsumowująca      w / w wydarzenie sportowe .Wójt Gminy Dionizy Duszyński  wspólnie z  przewodniczącym Gminnego Związku Ludowe Kluby Sportowe  Tadeuszem Negrycz Berezowskim   wręczyli uczestnikom  pamiątkowe dyplomy   oraz zakupiony sprzęt sportowy  za otrzymaną nagrodę o wartości  6 tys. zł ze środków Ministerstwa Sportu i Turystki
Wójt Gminy podziękował  wszystkim za trud i wspólny włożony wysiłek, który przełożył się na sukces całej naszej Gminy. Już dziś zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich.
W dniu tym gościliśmy równieżdrużynę LUKS Dalia Popielów , która w 5 Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Premiera  RP zajęła I miejsce w województwie  i IX   miejsce w kraju.
Pan Wójt podziękował  zawodniczkom  za osiągnięty sukces i wręczył pamiątkowe statuetki.
 

Wróć na początek strony