Zimowe utrzymanie dróg

Zima to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg. Zimowa aura: ujemna temperatura, opady śniegu, błoto pośniegowe - powodują, że na drogach jest ślisko i niebezpiecznie.

Zmiana aury wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu. Apeluję zatem  o ostrożność, rozwagę i zdrowy rozsądek. Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze może być przyczyną niebezpiecznych sytuacji lub nawet tragedii. Panująca obecnie   aura sprawia, że warunki na drodze i chodnikach  są bardzo zmienne, bardziej zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących pojazdami jak i dla pieszych.  Każdy pieszy i rowerzysta powinien również pamiętać o swoim bezpieczeństwie i zadbać o to, aby być widocznym. Kamizelka odblaskowa, breloczek, opaska, czy nawet zwykła latarka sprawią, że poruszając się przy słabo oświetlonej drodze lub w warunkach słabej widoczności np. podczas opadów śniegu będzie lepiej widoczny dla nadjeżdżającego kierowcy.  

Informuję, że drogi zarządzane przez Gminę Popielów utrzymywane są w VI standardzie zimowego utrzymania. Wysztkie informacje na temat zimowego utrzymania znajdują się w załączniku poniżej:
PDFInformacja na stronę - zimowe utrzymanie dróg 2017-2019.pdf (440,39KB)

Wróć na początek strony