Obchody Dni św. Floriana przez OSP Gminy Popielów

3 maja 2019 r. odbyło się uroczyste przekazanie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego marki MAN dla OSP Stare Siołkowice. Nowy wóz należy do najnowocześniejszych w regionie i wyposażony jest w nowoczesny sprzęt gaśniczy. Dzięki zaangażowaniu i wytrwałości strażaków, władz gminnych, Komendy Głównej PSP, WFOŚiGW i pomocy życzliwych ludzi auto trafiło do naszej gminy. Pani Wójt Sybilla Stelmach podziękowała wszystkim strażakom i życzyła wytrwałości oraz wielu efektywnych lat dalszej służby mającej na celu dobro i bezpieczeństwo mieszkańców.

Ponadto 7 maja 2019 r. w Domu EXPO miała miejsce II Samorządowa Gala Ochotniczych Straży Pożarnych – 15 lat opolskich OSP w Unii Europejskiej – „Aktywni ze św. Florianem w tle”. Gala zgromadziła ochotników z całego województwa. Otrzymali oni odznaczenia resortowe, a dwudziestu z nich odebrało Odznaki Honorowe „Za Zasługi dla Województwa Opolskiego”. Wśród nich był również nasz strażak - Michał Kulig  z OSP Stare Siołkowice, który odebrał odznaczenie z rąk Marszałka Województwa Opolskiego - Andrzeja Buły. Marszałek podkreśla, że to dzień wdzięczności samorządowców dla strażaków to relacja bezinteresowna i zbudowana na wielkim zaufaniu i szczerej współpracy. Zarząd Oddziału Gminnego OSP RP w Popielowie otrzymał także bon na Zawody Strażackie, które w tym roku organizuje OSP Popielów.

Kolejna Uroczystość z okazji Dnia Strażaka została zorganizowana w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu,  gdzie awans zawodowy z stopnia szeregowego „starszy strażak” na pierwszy stopień podoficerski „sekcyjny” otrzymał nasz druh z OSP Stare Siołkowice Andreas Pampuch.

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim druhnom i druhom oraz życzymy ,,tyle powrotów ile wyjazdów”

 

Wróć na początek strony