Wszystkimi zmysłami poznajemy świat, choć tak niewiele mamy lat

W Publicznym Przedszkolu w Starych Siołkowicach realizowana jest innowacja pedagogiczna pt. „Wszystkimi zmysłami poznajemy świat, choć tak niewiele mamy lat”. W ramach wspólnych działań pracowników przedszkola w placówce powstał ogródek ziołowo – warzywny. Świeże warzywa i zioła trafiają bezpośrednio na stoły pociech i wykorzystywane są nie tylko do przygotowywania smacznych i zdrowych posiłków, ale także do napojów – bowiem dzięki ziołom zorganizowany został prawdziwy ceremoniał parzenia herbaty.

            Przedszkolaki dowiedziały się także, w jaki sposób powstaje chleb.

Najpierw obserwowały proces jego powstawania, wąchały, dotykały i smakowały składniki, a następnie samodzielnie wyrabiały ciasto, które wkrótce trafiło do piekarnika. Aby nikomu w tym dniu nie zabrakło chleba dzieci z grupy „Motylki” zaniosły swoje wypieki podopiecznym Warsztatów Terapii Zajęciowej w Starych Siołkowicach, a także rodzicom, dla których przygotowali specjalne bułeczki.

            Jedno z działań innowacji pedagogicznej zakłada także tworzenie i systematyczną zmianę zbiorów w kącikach przyrody. Wraz z rozpoczęciem jesieni, w każdej z grup trwały działania zmierzające do zaaranżowania ciekawego, bogatego w dary jesieni kącika przyrody. Zgromadzone materiały okazały się być doskonałą inspiracją do prowadzenia przez dzieci ciekawych rozmów i obserwacji!

 

Wróć na początek strony