2008.11.12 - Bezpieczna Droga do Szkoły

DSC06596.jpeg

Ogólnopolska Akcja Profilaktyczna pn.” Bezpieczna Droga do Szkoły”

 W dniu 12 listopada 2008r. w budynku Urzędu Gminy w Popielowie Wójt Gminy Pan Dionizy Duszyński oraz Przewodniczący Rady Gminy Pan Jerzy Kupczyk wraz przedstawicielami Policji Mł. Asp. Panem Maciejem Kędra z Komendy Miejskiej Policji w Opolu oraz Asp. Szt. Panem Piotrem Zadroga i Mł. Asp. Panem Grzegorzem Hebda z Komendy Policji w Dobrzeniu Wielkim wręczyli nagrody dla uczniów klas I-III szkół podstawowych, którzy brali udział w konkursie plastycznym CZERWONE STOP, ZIELONE IDŹ”.

DSC06578.jpeg  Ideą konkursu było upowszechnianie wśród dzieci wiedzy o bezpieczeństwie osobistym oraz umiejętności przewidywania zagrożeń i radzenia sobie w trudnych sytuacjach, propagowanie wśród dzieci klas I-III szkół podstawowych zasad umiejętnego i bezpiecznego zachowania podczas poruszania się po drogach, uświadomienie zagrożeń, jakie niosą ze sobą nieroztropność i nieuwaga na drodze oraz zachęcanie dzieci i rodziców do stosowania elementów odblaskowych.

 Z gminy Popielów do konkursu przystąpili uczniowie z 3 szkół podstawowych. Ich prace zostały przekazane do Sekcji Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Opolu, gdzie wyłoniono następujących zwycięzców:

 Publiczna Szkoła Podstawowa w Popielowie:

 Nauczyciel koordynator Pani Edyta Lisowska

 Dominika Kałuska kl. II a – miejsce I

 Natalai Debera kl. II a – miejsce II

 Publiczna Szkoła Podstawowa w Karłowicach:

 Nauczyciel koordynator Pani Alicja Łęczyńska oraz Pani Marta Cierpisz

 Rafał Zawada kl. II – miejsce I

Kacper Kaczmarek kl .II – miejsce I

Marta Resiak kl. I – miejsce I

Nicola Zabłocka kl. I – miejsce II

Adrian Samochwał kl. III – miejsce III

 Publiczna Szkoła Podstawowa w Starych Siołkowicach:

 Nauczyciel koordynator Pani Katarzyna Dubyk

 Julia Świec kl. III – miejsce II     

Wróć na początek strony