ZADBAJMY O OSOBY STARSZE, NIEPEŁNOSPRAWNE I SAMOTNE

senior_2.png

Drodzy Mieszkańcy,

W obecnej sytuacji, jeszcze większą troską musimy wspólnie otoczyć niektórych mieszkańców naszej gminy. Szczególnie osoby schorowane i niepełnosprawne, seniorów i osoby samotne.

Dlatego apeluję o większą czujność i zainteresowanie tym, co dzieje się wokół nas. Być może w naszym otoczeniu jest ktoś, kto potrzebuje naszego wsparcia. Pomoc ta może dotyczyć przede wszystkim dostarczenia żywności, leków lub innego wspomagania w codziennym życiu.

Jeśli nie możecie Państwo samodzielnie udzielić pomocy, proszę, zwróćcie się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Popielowie lub do naszego Urzędu Gminy.

Pomoc można otrzymać pod dyżurującymi całodobowo numerami tel.:

nr tel: +48 792 534 460
nr tel: +48 694 451 540

W nadchodzącym tygodniu pracownicy Urzędu, GOPS i naszych jednostek oraz wolontariusze postarają się dotrzeć do wszystkich potrzebujących, niemniej jednak wsparcie sąsiedzkie i koleżeńskie zawsze jest nieocenioną wartością i świadczy o naszym poczuciu wspólnoty w lokalnej społeczności.

Proszę, zadbajmy wspólnie o zdrowie i bezpieczeństwo tych mieszkańców, którzy powinni unikać skupisk ludzi i szerszych kontaktów z innymi osobami.

Z pozdrowieniami,
Sybilla Stelmach
Wójt Gminy Popielów

 

 

 

Wróć na początek strony