Gmina Popielów zapewnia mieszkańcom dostęp do bezpłatnych świadczeń w zakresie rehabilitacji leczniczej

Gmina Popielów zapewnia mieszkańcom dostęp do bezpłatnych świadczeń w zakresie rehabilitacji leczniczej. Celem programu jest poprawa stanu zdrowia i związanej z nim jakości życia mieszkańców gminy. Jest do dobra informacja szczególnie dla starszych mieszkańców, którzy niejednokrotnie muszą dojeżdżać na zabiegi do sąsiedniej gminy lub miasta. Często czas oczekiwania na zabiegi refundowane przez NFZ jest bardzo długi.
Z racji rozstrzygniętego konkursu na realizacje w 2020 r. Programu Polityki Zdrowotnej w zakresie rehabilitacji leczniczej mieszkańców Gminy Popielów świadczeń udzielać będzie firma REHA VITAL Alicja Toma. Gabinet rehabilitacyjny znajduje się przy ul. Michała 39 w Starych Siołkowicach, czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 19:00.

Aby uczestniczyć w programie mieszkaniec gminy musi udać się po skierowanie do lekarza pierwszego kontaktu, który udziela świadczeń finansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Następnie zarejestrować się w ww. przychodni rehabilitacyjnej na zabiegi.

Wykonywanie świadczeń rozpocznie się niezwłocznie po podpisaniu umowy, jednak nie później niż od dnia 20 sierpnia br., a realizacja programu potrwa maksymalnie do 15 grudnia br.

 

Wróć na początek strony