Krwiobus w Popielowie

Plakat ,,Krwiobus w Popielowie"

,,Pomóż swoją krwią"
Akcja poboru krwi odbędzie się 22 sierpnia(sobota) w godz. 11.00-14.00 w krwiobusie przed Centrum Kultury w Popielowie. 

Na czerwonym plakacie w lewym górnym rogu widnieje czerwony znak plusa na białym tle. Na środku zaznaczony jest na biało wykres medyczny.
Na dole znajdują się loga:
- Centrum Kultury (niebiesko i zielony pasek)
- Sołectwa Popielów (niebiesko-zielono-żółte linie tworzące obraz pługu z datą 1286.)
- Herb Gminy Popielów (żółto-niebieskie trójkąty na których znajduje się biały krzyż, pług orzący pole, ceglana ściana z datą 1286 i białym gołębiem)

Sołectwo Popielów zaprasza wszystkich ludzi dobrego serca w sobotę (22 sierpnia) w godz. 11.00-14.00 do uczestnictwa w akcji poboru krwi w mobilnym punkcie pobrań, który zatrzyma się przed budynkiem Centrum Kultury w Popielowie (ul. Powstańców 34).

Darczyńcą będzie mógł zostać każdy pełnoletni mieszkaniec naszej gminy, a także osoby spoza niej. W krwiobusie zainteresowani przejdą wstępną weryfikację i po akceptacji staną się dawcami. Krwi nie da się wyprodukować i dlatego tak ważny jest stały jej zapas. Może ona poprawić czyjeś zdrowie lub nawet uchronić przed śmiercią. Dla pierwszych pięciu osób przewidziana jest drobna niespodzianka.

W trakcie postoju krwiobusa prowadzone będzie badanie poziomu cukru. Sprawdzić będzie mógł go nie tylko dawca, na kontrolny pomiar zaproszony jest każdy. Dla dzieci zaplanowana jest wata cukrowa oraz popcorn. Rodziny z dziećmi zachęcane są do wzięcia kocyka i spędzenia czasu przedostatniej soboty wakacji w miłych warunkach na świeżym powietrzu. 

Z racji trwającej epidemii wszyscy uczestnicy oraz odwiedzający zobowiązani są do zakrywania ust i nosa, dezynfekcji rąk oraz przestrzegania obowiązujących zasad bezpieczeństwa. 

Organizatorem przyjazdu załogi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu do Popielowa jest Sołectwo Popielów. We współorganizację włącza się Samorządowe Centrum Kultury, Turystyki i Rekreacji oraz Urząd Gminy w Popielowie.

Wróć na początek strony