2009.04.23 - Informacja

  W dniu 20.04.2009 Gmina Popielów rozpoczyna realizację projektu „Pływanie – umiejętność niezbędna”, dofinansowanego przez  Ministerstwo Sportu i Turystyki ze środków finansowych Funduszu Zajęć Sportowo Rekreacyjnych dla Uczniów w wysokości 20.000 zł, całkowita wartość projektu to 41.550 zł.

   W ramach projektu zaplanowane i zorganizowane zostały  pozalekcyjne zajęcia rekreacyjno-sportowe, które  odbywać się będą na basenie Zespołu Szkół w Tułowicach.   Uczestnikami zajęć będą uczniowie klas IV,V,VI szkół podstawowych : PSP Popielów, PSP Karłowice, PSP Stare Siołkowice i uczniowie klas I-III Publicznego Gimnazjum w Starych Siołkowicach.

   W zajęciach prowadzonych na pływalni weźmie udział około 320 uczniów, podzielonych na osiem grup ćwiczebnych. Każdy uczeń biorący udział w projekcie, skorzysta z 5 wyjazdów na basen.

W sumie w projekcie zaplanowano 40 takich wyjazdów.


Program „Powszechnej nauki pływania” będzie  prowadzony od 20.04.2009r do 21.12.2009r.

   Podczas pobytu na basenie dzieci będą miały możliwość opanowania i doskonalenia umiejętności pływania , zapoznają się z zasadami bezpieczeństwa w wodzie i nad wodą. Wzrośnie ich samodzielność  oraz odpowiedzialność za zdrowie swoje i innych. Poprzez wspólne zajęcia z rówieśnikami z innych szkół dzieci będą miały okazję poznać nowych kolegów i koleżanki.

Wróć na początek strony