Otwarcie Klubu Seniora

W dniu wczorajszym miało miejsce otwarcie Klubu Seniora mieszczącego się na parterze budynku Centrum Kultury w Popielowie.

Projekt współfinansowany został ze środków Wieloletniego Programu Senior+, a realizatorem zadania jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Popielowie. Wartość inwestycji to ponad 183 200 złotych, z czego dofinansowanie wyniosło 146 560 złotych.

Podczas uroczystości siedzibę Klubu Seniora poświęcił proboszcz parafii w Popielowie ksiądz Alojzy Jezusek, a symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: Wicewojewoda Opolski Pani Teresa Barańska, Wójt Gminy Popielów Sybilla Stelmach, dyrektor GOPS Pani Barbara Piekarek oraz Przewodnicząca Rady Gminy Joanna Widacha-Cichoń. W uroczystości uczestniczył również radni z Popielowa.

W ramach projektu przeprowadzono gruntowny remont pomieszczeń na potrzeby Seniorów i osób niepełnosprawnych. Nowopowstały Klub posiada własną kuchnię, salę spotkań z jadalnią, odpowiednio przystosowane toalety, szatnię oraz salę do zajęć ruchowych i rekreacyjnych. Wszystkie pomieszczenia zostały wyposażone w potrzebne sprzęty.

Utworzenie Klubu Seniora jest jednym z elementów tworzenia kompleksowego wsparcia dla osób starszych i niepełnosprawnych w naszej gminie.

Seniorzy będą mogli dzielić się swoim doświadczeniem i wiedzą, zdobywać nowe umiejętności, a także spędzać czas w towarzystwie rówieśników.

Zdjęcie z otwarcia Klubu Seniora w Centrum Kultury w Popielowie. Na zdjęciu widoczne jest przecinanie czerwono-białej wstęgi przez Wójt Gminy Popielów Panią Sybille Stelmach, Wicewojewodę Opolskiego Panią Terese Barańską, Przewodniczącą Rady Gminy Popielów Panią Joanne Widacha-Cichoń oraz Dyrektor GOSP Panią Barbare Piekarek. W tle Widoczne są jasnobrązowe drzwi.

Zdjęcie z otwarcia Klubu Seniora w Centrum Kultury w Popielowie. Widoczna jest na nim kuchnia z wyposażeniem takim jak szafki, kuchenka, kuchenka mikrofalowa, zmywarka, czajnik , czy stół na którym stoi radio i dzbanek.

Zdjęcie z otwarcia Klubu Seniora w Centrum Kultury w Popielowie. Na zdjęciu przedstawione jest białe pomieszczenie z zamontowanymi drabinkami na ścianie i kolorowymi, dmuchanymi piłkami wokół.

Zdjęcie z otwarcia Klubu Seniora w Centrum Kultury w Popielowie. Zdjęcie przedstawia cegielną ścianę, przed którą stoi biały stół na którym ustawione są zapalone lampiony, talerzyk z saszetkami herbat, wody w butelce, pokrojone cytryny i dwa czajniki.

 

 

Wróć na początek strony