2009.07.27 - Delegacja z województwa dolnośląskiego

 W dniu 27 lipca 2009  w gościliśmy  50 osobową delegację z województwa dolnośląskiego.
Goście zapoznali się z przedsięwzięciami i osiągnięciami w  Opolskim  Programie  Odnowy Wsi  mieszkańców dwóch wsi : Stare Siołkowice i Karłowice.
  W Urzędzie Gminy powitał gości Wójt Gminy Pan Dionizy Duszyński oraz Przewodniczący Rady Gminy Jerzy Kupczyk.  Wójt Gminy    przedstawił  informację o Gminie Popielów i podejmowanych inwestycjach i działaniach na rzecz zaspokajania potrzeb mieszkańców.
   Stare Siołkowice zachwyciły  czystością, dbałością o place komunalne i ogromem prac wykonanych przez mieszkańców w ramach programu Odnowy Wsi.
Goście zwiedzili Kościół Parafialny  a  jego historię  opowiedział Ksiądz Proboszcz  Gerad Fuhl , następnie zwiedzili Izbę Regionalną w Publicznej Szkole Podstawowej .
Funkcjonowanie Centrum Kształcenia Ustawicznego omówiła Pani Elwira  Szpajcher
 W Publicznym Gimnazjum gości przyjęła Pani Sybilla Stelmach  Dyrektor Publicznego Gimnazjum  przedstawiła projekty realizowane placówkę  a następnie odbyła się prezentacja multimedialna  wsi W spotkaniu wziął też udział przebywający na urlopie   o.Manfred Knosala –Misjonarz z Brazylii.
Planowany pobyt w Starych Siołkowicach przedłużył się o ponad godzinę.
  W Karłowicach licznie uczestniczący w spotkaniu  mieszkańcy przywitali gości  i zaprezentowali  swoje osiągnięcia w Programie.
Prezentację wsi  wspólnie omawiali : sołtys wsi Jolanta Semeniuk , radna RG Krystyna Uhryn,  Przewodniczący Stowarzyszenia Jan Szynkowski , Dyrektor PSP Elżbieta Górka oraz  Stanisław Szynkowski – student Uniwersytetu Jagiellońskiego, który barwnie opowiedział o historii wsi.
Działania Lokalnej Grupy Działania Stobrawski Zielony Szlak przedstawił Prezes Jacek Płaczek.

Członkowie grupy studyjnej  -początkujący w Programie Odnowy Wsi zainteresowani byli  współpracą z samorządem  i innymi  organizacjami, funkcjonującą gospodarką rolniczą i usługową.
Jak powiedzieli na zakończenie ogrom prac jakie  realizują mieszkańcy  jest rzeczywiście imponujący ale też zależy od wielu czynników . Teraz te doświadczenia spróbują przenieść  do swoich gmin i wsi.

DSC08183-800.jpeg DSC08193-800.jpeg DSC08196-800.jpeg DSC08198-800.jpeg

Wróć na początek strony