Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Główny Urząd Statystyczny informuje, że już 1 kwietnia zacznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021!

Sprawdź, kto musi się spisać, dlaczego i  czego  będą dotyczyły pytania.

Kiedy można się spisać?

Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 r. jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku, według stanu na dzień 31 marca 2021r.

Jak można się spisać?

Obowiązkową formą jest samospis internetowy. Metody uzupełniające to spis telefoniczny lub bezpośrednio przy pomocy rachmistrza spisowego.

Czy muszę się spisać?

Zgodnie z ustawą o statystyce publicznej udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy.

Spisem objęci są:

 - mieszkańcy Polski – zarówno Polacy, jak i cudzoziemcy,

 - stali mieszkańcy Polski przebywający czasowo za granicą

Nie możesz wykonać samospisu internetowego?

Zadzwoń na infolinię: 22 279 99 99

Nie obawiaj się o swoje dane – chroni je tajemnica statystyczna. Dane jednostkowe zbierane i gromadzone w badaniach przeprowadzanych w ramach statystyki publicznej są poufne i podlegają szczególnej ochronie.

Więcej szczegółów na stronie spis.gov.pl

Plakat Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 zachęcający do spisywania się przez internet. Termin od 1 kwietnia. Więcej informacji znajduję się na stronie spis.gov.pl Na plakacie na samym dole po lewej stronie znajduje się biało-czerwony napis ,,Liczymy się dla Polski". Na niebieskawym plakacie znajdują się dwie uśmiechnięte kobiety i uśmiechnięty starszy i młody mężczyzna. Na dole po lewej stronie znajdują się czerwono-białe znaki matematyczne: dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie. Po prawej stronie znajduje się znak GUS| NSP 2021

Wróć na początek strony