Narodowy Spis Powszechny - porady dla seniorów

Plakat z Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań. Na plakacie znajduje się 10 wyszczególnionych porad dla seniora. 
,,1. Jeśli nie możesz spisać się samodzielnie przez internet, zadzwoń na infolinię spisową 22 279 99 99 i wybierz bezpieczny spis przez telefon.
2. Chcąc skorzystać ze stanowiska do samospisu w gminie, pamiętaj o pandemii i aktualnych obostrzeniach. Zadzwoń i sprawdź na jakich zasadach działa punkt spisowy.
3. Podczas wypełniania formularza na stronie spis.gov.pl, uważnie i bez pośpiechu czytaj pytania i odpowiedzi.
4. Sprawdź zaznaczone odpowiedzi i wpisane informację, zanim przejdziesz na drugą stronę formularza.
5. Zastanów się ,czy na pewno spisałeś współmieszkańców- zwłaszcza dzieci i osoby przebywające za granicą, ale nadal zameldowane pod twoim adresem.
6. Osoby pełnoletnie które nie spisałeś, będą mogły to zrobić same. Poinformuj je o tym. 
7. Jeśli zostałeś spisany przez współmieszkańca(małżonka) nie musisz już logować się do aplikacji spisowej - Twoje dane są już w systemie. 
8. Pamiętaj! Jeśli na końcu spisu potwierdzisz poprawność przekazanych danych, po zamknięciu aplikacji nie masz możliwości ich poprawienia. 
9. Jeśli wśród twoich bliskich, sąsiadów, znajomych są osoby starsze, które nie posiadają komputera, pomóż im bezpiecznie zrealizować obowiązek spisowy.
10. Jeśli spisałeś się przez internet(w domu lub punkcie spisowym) albo poprzez infolinię spisową, zrealizowałeś tym samym swój obowiązek udziału w spisie i nikt nie ma prawa do ciebie zadzwonić w tej sprawie. 
Spis trwa do 30 września. 
Na górze plakatu ciemno-niebieskiego o lewej stronie znajduje się uśmiechnięty starszy mężczyzna. Na dole po lewej stronie znajdują się biało-czerwone znaki matematyczne: dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie. Po prawej stronie znajduje się znak GUS| NSP

Narodowy Spis Powszechny - porady dla seniorów

 

Wróć na początek strony