2009.09.21 - Ukazał się kolejny tomik poezji

Walter Pyka wykonuje zawód aptekarza, prowadzi w Popielowie aptekę "Pod Wagą". Jest członkiem Związku Literatów Polskich i członkiem Unii Polskich Pisarzy Lekarzy.

Na jego dorobek literacji składaja się tomiki: Zapach tęczy (Opole 1992), O jednego więcej ("Wers" Opole 1993), Dogonić miłość (Unia Polskich Pisarzy Lekarzy Łódź 1994), Okolice zdziwienia ("Wers" Opole 1996), Białe na czarnym ("Wers" Opole 1998), Ponad zgiełkiem ("Wers" Opole 2001), współna z Krzysztofem Kmieciem witryna literacko-plastyczna Ekslibrisy wierszem pisane (Polskie Towarzystwo Farmaceutyczne Kraków 2005) i ninienszy ósmy z kolei zbiór poetycki Przejaśnienie.

Wiersze publikował również w prasie, licznych almanachach i innych publikacjach zbiorowych, a ponadto prezentował je w Polskim Radiu i Telewizji.

Walter Pyka był laureatem znaczących konkursów poetyckich m.in.: " O Rubinową Hortensję" w Piotrkowie Trybunalskim, w "Konkursie im. Haliny Poświatowskiej" w Częstochowie, w katowickim "Konkursie Poezji Miłosnej im. Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej" (dwukrotnie Grand Prix), w konkursie poezji religijnej "O Kaptur Joannity" w Sulęcinie (I nagroda), w szczecińskim konkursie "Beatus qui amat" (wyróznienie I stopnia).

przejaśnienie.jpeg

Wróć na początek strony