2009.08.22 - Wyjazd młodzieży na międzynarodowy obóz młodzieżowy „Workcamp”

 Sprawozdanie z obozu.

   Dnia 22 września całą grupą w składzie: Stefania Pogrzeba, Żaneta Rychlik, Karolina Hartman, Beniamin Lyga, Tymoteusz Górka oraz opiekunami panią Beatą Hartman i Wiolettą Reichert wyjechaliśmy z Dworca Głównego PKP i PKS w Opolu w stronę Bad Wurzach w Niemczech, gdzie mieliśmy wspólnie z grupami z innych krajów realizować projekt.
    Na miejscu zostaliśmy zakwaterowani i odbyło się przyjęcie powitalne, na którym poznaliśmy się z grupami niemiecką i francuską. Od razu się zaprzyjaźniliśmy. Następnego dnia odbyło się spotkanie z burmistrzem, a następnie pojechaliśmy na wycieczkę rowerową po całej, skądinąd pięknej, okolicy, a także zwiedziliśmy całe miasto Bad Wurzach. Kolejne dni zeszły nam na budowie drogi na tamtejszych torfowiskach, które są jednymi z największych w Europie. Zbudowaliśmy 157m drewnianej drogi. Wbitych zostało około 4000 gwoździ. Jednego dnia odwiedził nas niemiecki eurodeputowany Paul Locherer i pomógł przy budowie. Odbyła się także wycieczka do miasta Ulm. Zwiedzaliśmy katedrę, tamtejszą ,,Małą Wenecję” i okoliczne zabytkowe budynki. Wycieczka była warta zapamiętania, szczególnie wchodzenie na szczyt katedry na wysokość 161m. Następnego dnia wieczorem odbył się grill, w którym uczestniczyliśmy my oraz pani Jeggle, posłanka do Europarlamentu i  burmistrz miasta Luxeville, z którego pochodziła francuska grupa. W sobotę wybraliśmy się na Stadtfest, na którym promowaliśmy gminę Popielów.
Niestety wszystko, co dobre, szybko się kończy i było nam bardzo ciężko opuszczać Bad Wurzach, ale następnego dnia zaczynał się rok szkolny, więc trzeba było jechać. Na szczęście żyjemy w czasach komórek, komputerów
i e-mailów, więc do dnia dzisiejszego często rozmawiamy z grupą francuską
 i niemiecką, ponieważ bardzo się polubiliśmy.
Na pewno jeszcze na długo każdy z nas zapamięta ten wyjazd. 

Razem świetnie się bawiliśmy-800.jpeg Spotkanie z europosłanką-800.jpeg W Bad Wurzach-800.jpeg Wspólna praca-800.jpeg


Uczestnicy wyjazdu do Bad Wurzach

– uczniowie PG w Starych Siołkowicach

Wróć na początek strony