Dzień Świętego Marcina

PB127433-800.jpeg   W czwartek 12 listopada 2009r. w Popielowie lokalne organizacje mniejszości niemieckiej TSKN, BJDM przy wsparciu Samorządowego Centrum Kultury Turystyki i Rekreacji w Popielowie zorganizowały barwny pochód z okazji dnia Świętego Marcina. Były to już czwarte obchody tego święta na których tradycyjnie nie zabrakło kolorowych lampionów, ogniska, rogali, grzanego wina i gorącej herbatki. W roli Św Marcina wystąpił Tobiasz Glatki, który jadąc na pięknym koniu prowadził rozświetlony lampionami pochód. Część artystyczna odbyła się przed budynkiem SCKTiR, gdzie można było podziwiać występy dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Popielowie, oraz brać udział w konkursach z nagrodami.
Warto wspomnieć o ogromnym zaangażowaniu pań ze Związku Kobiet Śląskich w Popielowie, które upiekły około czterystu rogali.
Tego dnia z wielkim powodzeniem debiutowała Młodzieżowa Orkiestra Dęta, która działa przy SCKTiR w Popielowie od września tego roku.
Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim osobom, które pomagały przy organizacji tego święta i zapraszają mieszkańców gminy za rok.

_B127451-800.jpeg

Wróć na początek strony