Wykreuj grę. Baw się i ucz z naszą historią

Zachęcamy do udziału w konkursie  „Wykreuj grę. Baw się i ucz z naszą historią”.

Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 18 lat z terenu województwa opolskiego i polega na autorskim opracowaniu i wykonaniu gry np. o charakterze towarzyskim, edukacyjnym, rodzinnym, w dowolnej formie i technice, której tematyką główną lub poboczną będzie tematyka dziedzictwa historycznego powiązanego z gminą Popielów i województwem opolskim lub szerszym krajowym i europejskim. Gry można wykonywać z pomocą rodziców, opiekunów lub nauczycieli.

Gra powinna zawierać nawiązanie do dorobku historycznego architekta Karla Friedricha Schinkla, w tym dorobku architekta na terenie województwa opolskiego.

Przykładowe formy możliwych do zaprojektowania gier:

  • gra planszowa,
  • gra karciana,
  • gra logiczna,
  • gra kościana,
  • łamigłówki, itp.

Na uczestników czekają bardzo atrakcyjne nagrody, które zostaną przyznane w dwóch kategoriach wiekowych: 6-9 lat i 10-18 lat.

Czas na złożenie gier:  do 30 listopada 2021 r. (do godz. 15.30)

Celem przeprowadzenia konkursu jest promocja dziedzictwa historycznego gminy Popielów, województwa opolskiego, Polski i Europy w ramach projektu współfinansowanego ze środków  RPO WO 2014-2020 „Zachowanie dziedzictwa kulturowego architekta Karla Friedricha Schinkla w gminie Popielów - renowacja zabytkowego kościoła w Kurzniach i działania edukacyjno-informacyjne w województwie opolskim.

plakat-zaproszenie-do-udzialu-w-konkursie.jpeg

PDFKarta zgłoszenia uczestnictwa do konkursu wraz ze zgodą rodzica/opiekunów (dot. osób do 18 roku życia) (1,27MB)
PDFRegulamin gminnego konkursu na grę planszową, karcianą, edukacyjną lub inną grę towarzyską dla dzieci i młodzieży w wieku od 6 do ukończenia 18 roku życia (1,21MB)

Wróć na początek strony