2010.01.20 - FINAŁ WOJEWÓDZKI SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT W POPIELOWIE

DSC03488-800.jpeg   W dniu 20 stycznia w Sali Gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej w Popielowie odbył się Wojewódzki Finał Turnieju w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt, dla uczniów szkół gimnazjalnych. Organizatorami turnieju byli: Wójt Gminy Popielów Dionizy Duszyński, Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Opolu oraz Publiczne Gimnazjum w Starych Siołkowicach. W turnieju udział wzięły reprezentacje Publicznego Gimnazjum z Kietrza, Publicznego Gimnazjum nr 2 z Prudnika, Publicznego Gimnazjum z Jemielnicy oraz reprezentujące Gminę Popielów uczennice z Publicznego Gimnazjum w Starych Siołkowicach.
   W turnieju nie zabrakło emocji, były łzy radości, ale również smutek i sportowa złość po przegranych pojedynkach. Jednak, co godne podkreślenia, zawodom towarzyszył duch „fair-play”. Najwięcej emocji dostarczył mecz finałowy pomiędzy gimnazjalistkami z Prudnika i Starych Siołkowic. Po zaciętej walce zwyciężyły zawodniczki Publicznego Gimnazjum z Prudnika i to one mogą cieszyć się z tytułu mistrzyń województwa opolskiego. Nasze dziewczęta ze Starych Siołkowic zostały wicemistrzyniami województwa opolskiego, trzecie miejsce zdobyła drużyna z Kietrza, natomiast czwarte piłkarki z Publicznego Gimnazjum w Jemielnicy.
Najskuteczniejszą zawodniczką finału została Agata Sobkowicz z Prudnika, natomiast miano najlepszej bramkarki przypadło reprezentantce gimnazjum ze Starych Siołkowic- Emilii Futkowskiej.
   Wszystkim zwycięzcom oraz uczestnikom finału serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

DSC03394-800.jpeg DSC03399-800.jpeg DSC03480-800.jpeg DSC03456-800.jpeg

DSC03487-800.jpeg

Wróć na początek strony