2010.06.09 - PODSUMOWANIE V EDYCJI KONKURSU -OCALIĆ GWARĘ NASZĄ- W GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W POPIELOWIE

JPEGP1000649-800.jpeg (96,59KB)

   9 czerwca 2010 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Popielowie odbyło się podsumowanie V edycji konkursu „Ocalić gwarę naszą”. Do konkursu zgłoszono 25 prac wykonanych przez uczniów z Publicznych Szkół Podstawowych w Popielowie i Starych Siołkowicach.
    W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy Popielowa, zaproszeni goście, uczniowie PSP Popielów, którzy brali udział w konkursie, a także nauczyciele Pani Ewa Moździoch z PSP Stare Siołkowice i Pani Jolanta Bukowy z PSP Popielów.

 


P1000651-800.jpeg    Program artystyczny został przygotowany przez Klub Miłośników Naszej Małej Ojczyzny, działający przy PSP Popielów i prowadzony przez Panią Jolantę Bukowy. Dzieci zaprezentowały skecze i piosenki w gwarze śląskiej. Śląskim zwyczajem gości poczęstowano kafejem i kołocem, a w czasie poczęstunku dyskutowano w rodzimej gwarze śląskiej.

 


P1000654-800.jpeg    Wszystkie prace konkursowe są gromadzone w bibliotece i tworzą bogaty zbiór spisanej gwary rodzimej. Uczniom wręczono dyplomy, nagrody i wyróżnienia.
Pięć uczennic z PSP Popielów wzięło udział w ogólnokrajowym konkursie ogłoszonym przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego  „Spotkajmy się w Bibliotece”. Uczestniczki konkursu również otrzymały dyplomy i upominki.

Dyrektor
Gminnej Biblioteki Publicznej
w Popielowie
Monika Macioszek

Wróć na początek strony